Wpisz zaimki dzierżawcze carla ist das

Pobierz

Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. Das ist mein Freund - To jest mój przyjaciel.Lekcja 12 - Zaimki dzierżawcze Podobnie jak w języku polskim, zaimki dzierżawcze mają różne końcówki zależnie od rodzaju i liczby.. Zaimki dzierżawcze występują przez rzeczownikiem i wyrażają przynależność: Das ist meine Schokotorte./ To jest mój tort czekoladowy.Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim - Odmiana, tabela, przykłady Angelika Griner Gramatyka zaimek dzierżawczy 0 Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają za zadanie informować, do kogo należy konkretny przedmiot, określają przynależność i posiadanie a więc odpowiadają na pytanie "czyj?. Ja, das Buch ist meines./Ja, das ist meines.Wstaw zaimek dzierżawczy w odpowiedniej formie.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.. Co musicie znać / powtórzyć, by ogarnąć zaimki dzierżawcze: - rodzajnik danego rzeczownika - rodzajniki określone i nieokreślone - istnienie przypadków w języku niemieckimWpisz właściwe zaimki dzierżawcze, odnoszące się do wyróżnionych osób.. Das ist .. Haus.Zaimki dzierżawcze niemiecki: co należy wiedzieć?. ".W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein .Wpisz zaimki dzierżawcze w odpowiednich formach: 1 .. 1 Wstaw zaimki dzierżawcze odnoszące się do osób, o których jest mowa w zdaniach wprowadzających..

Wpisz zaimki dzierżawcze w bierniku.

- To jest książka.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonegoKolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń.. Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze.. Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia.. Das ist mein Vater.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. dla pierwszej osoby ;) najZaimki dzierżawcze w mianowniku znajdziesz tutaj: Zaimki dzierżawcze w celowniku znajdziesz tutaj: języku polskim są to przede wszystkim rzeczowniki (kot, kocie, kotu itp), w języku niemieckim rzeczowniki prawie się nie odmieniają, odmieniają się na pewno: rodzajniki określone (der, dem, die, das itp), rodzajniki nieokreślone (ein, einen, eine, einem, eines itp), zaimki dzierżawcze (meiner, deinem, ihres itp), przeczenie kein (keinem, keine itp), liczebniki (eine, einen itp), zaimki osobowe (ich, mir, uns) i przymiotniki (guter, gutes, gutem itp).. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .-ist - Pessimist - pesymista, Journalist - dziennikarz, Polizist - policjant ..

Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze.

Das ist" przedstawienie, określenie kogoś lub czegoś konkretnego : Das ist ein Buch.. Rodzaj męski i nijaki wyglądają tak samo.. - Wer kommt heute?Patrick Wstaw zaimki dzierżawcze w odpowiedniej formie: Ich heiße Ola.. Wir haben ein Zimmer.Zaimki dzierżawcze niemiecki: najważniejsze informacje w pigułce.. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim w mianowniku - ćwiczenie interaktywne.. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.. my (mój, moja, moje moi, moje) our (nasz, nasza, nasze nasi, nasze) your (twój, twoja, twoje twoi, twoje) your (wasz, wasza, wasze wasi, wasze) his (jego)2 Wstaw zaimki osobowe w celowniku (Dativ).. Linka 30 września 2015 @ 22:48 .. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.. Ta część mowy służy przede wszystkim do zastępowania innych części mowy, co pozwala na ominięcie nadmiernych powtórzeń i przyczynia się do skrócenia i urozmaicenia wypowiedzi.. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Zobaczmy przykłady: Ist das dein Koffer?. Do pierwszego typu należą zaimki występujące w funkcji przymiotnika.. Wpisz zaimki dzierżawcze w bierniku..

...Wstaw zaimki dzierżawcze w odpowiedniej formie.

Papagei?Zaimek (das Pronomen) w języku niemieckim - podobnie jak w języku polskim - występuje w wielu rodzajach.. Zaimki dzierżawcze mogą również stać na końcu zdania w roli orzecznika, przyjmują wówczas końcówki rodzajowe, np.: Ist das deine Katze.To nie jest klasyczne użycie dzierżawczych.. Zaimki dzierżawcze niemieckie to takie słowa jak : mein, dein, unser, euer/ mój, twój, nasz, ich etc. Każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt