Charakterystyka pana alcybiadesa

Pobierz

Nauczyciel uchodził za osobę średniego wzrost, przygarbioną, z obwisłymi ramionami, co dodawało mu powagi.Tymoteusz Misiak - Alcybiades - nauczyciel historii, kawaler.. Był nauczycielem historii w męskim Liceum im.. Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Lindego i naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. Jego ojciec jest dyrektorem, dlatego ma dobre warunki życia.. Usposobienie miał bardzo łagodne .. Nosił grube okulary, był uosobieniem nauczycielskiej poczciwości i niezdarności.. Ale złośliwi uczniowie nazwali do Alybiadesem.. Należał on do wysokich osób .Urodził się on 18 sierpnia w 1899 roku , w książce miał 61 lat .Postać profesora historii , pana Misiaka, zwanego Alcybiadesem , o pobrużdżonej łysinie , obwisłych ramionach i wiecznie wygniecionym ubraniu , była w szkole uosobieniem niezaradności i poczciwości gogicznej .. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Cechy charakreru i usposobienie , 4.. Biznes i Finanse (34933) Biznes i Finanse (34933) Wszystkie (34933) Banki (7628) Bankowość Elektroniczna (86) E-biznes (3891) Ekonomia (1856) Fundusze UE (617) Giełda (806) .Przydatność 75% Charakterystyka Alcybiadesa.. Pan Tymoteusz Misiak to jeden z głównych bohaterów książki Edmunda Niziurskiego p.t " Sposób na Alcybiadesa ".. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.Alcybiades był niesamowitą osobą, ponieważ wkładał całe swoje serce w to, co robił..

(2/2) Alcybiades - charakterystyka, Po zawarciu umowy z uczniami, gdy był przez nich codziennie wyróżnianych przestał się garbić i kupił nową koszulę w różowe groszki.

Chce, by uczniowie go podziwiali i by był dla nich autorytetem.Charakterystyka Alcybiadesa - Tymoteusza Misiaka !. Dyrektor - stoi na czele Liceum im.. Moim zdaniem Pan Tymoteusz Misiak, jest idealnym nauczycielem, dzięki jego osobowości panuje spokój, jako gog ma skuteczne kary.. Nosił grube okulary, był uosobieniem nauczycielskiej poczciwości i niezdarności.. Przekora uczniów spowodowała, że nosi imię postaci, której nie ceni.Charakterystyka Alcybiadesa.. Zawsze chodził zamyślony i pochylony, wpatrzony w ziemię.. Charakterystyka Alcybiadesa z lektury Sposób na Alcybiadesa;1.. Jednymi z jego najpopularniejszych dzieł są ?Księga Urwisów?, która została wpisana na listę… Czytaj dalej →Alcybiadesa uważa za miernego nauczyciela, gdyż ten nie potrafi utrzymać ciszy na lekcjach.. jego wiara w wychowanie młodzieży odżyła, a on sam zdawał się o wiele lat młodszy.Jego przydomek - Alcybiades, czyli uczeń Sokratesa, tak pan Misiak nazywał siebie, a uczniów porównywał do Alcybiadesa.. Myślę, że ja kiedyś również spotkam takiego niesamowitego nauczyciela.. Pytania .. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Charakterystyka nauczycieli.. Był kluczową postacią ostatnich 15 lat II wojny peloponeskiej..

2010-10-14 17:28:31 charakterystyka pani lilkowskiej 2009-03-08 19:08:13 spośób na alcybiadesa - charakterystyka postaci 2010-11-25 21:18:52Alcybiades - charakterystyka • Sposób na Alcybiadesa Nauczyciel historii, na którym uczniowie 8a testują sposób zwany SPOONA.

Tak jak już wcześniej wspomniałam ma wspaniały dar rozmawiania z młodzieżą.Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Dyrektor uważał, że był złym pedagogiem i od lat chciał go zwolnić.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Charakterystyka Alcybiadesa.. (3/3) Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa", Pan Dendroń - nauczyciel biologii.. Przezwisko ateńskiego stratega wymyślili mu uczniowie na znak tego, że profesor często mawiał, że nieukom i leniom grozi los antycznego bohatera.. Ocena postaci .. Polub nasz Fanpage.. Sposób postępowania , 5.. Alcybiades to tytułowy bohater powieści Edmunda Niziurskiego.. Myślę, że ja kiedyś również spotkam takiego niesamowitego nauczyciela.Jego przydomek - Alcybiades, czyli uczeń Sokratesa, tak pan Misiak nazywał siebie, a uczniów porównywał do Alcybiadesa.. W utworze "Sposób na Alcybiadesa" zostały zaprezentowane wyraźne i dosyć barwne sylwetki nauczycieli.. Codziennie łagodnie patrzył na uczniów swoimi aksamitnymi, czarnymi oczami.. Tymoteusz Misiak to wyjątkowy nauczyciel.. Alcybiades (Tymoteusz Misiak) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego pt.: "Sposób na Alcybiadesa"..

Potrzebuje to na dzisiaj Charakterystyka zapisana w tabeli... nie musicie jej robić wystarczy że zapiszecie gdzie co ma być...(np. to przykłady które mam) 1 kolumna-pochodzenie : np. kawaler, urodzony 18.08.89 2 kolumna-wygląd zewnętrzny: np.czarne oczy, niewyprasowane spodnie,ma 181 cm, nie ma włosów 3 kolumna-usposobienie (zachowanie): np.łagodny 4 ...Marcin Ciamciara - charakterystyka, ... Główny bohater i narrator "Sposobu na Alcybiadesa" jest uczniem ósmej A klasy szkoły im.

Przedstawienie postaci , 2.. Z wykształcenia był historykiem.. To mężczyzna w starszym wieku, nieco schorowany.. Próbuje zarządzać nim silną ręką i trzymać silny rygor.. Ale złośliwi uczniowie nazwali do Alybiadesem.. Opowieść o SPONIE rozpoczyna Marcin po zdanej maturze, gdy odnajduje brulion, w którym zapisywał .Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Sposób na Alcybiadesa".. Był kawalerem.Pomóż nam się rozwijać.. Lindego w Warszawie.. Jest miłym, starszym człowiekiem, dla którego historia jest prawdziwą pasją.Alkibiades, Alcybiades (gr.. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.. Alcybiades ( Tymoteusz Misiak ) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego […]Miał przybrużdżoną łysinę, obwisłe ramiona, wiecznie wygniecione i niemodne ubranie.. Jego postać była uosobieniem niezaradności i poczciwości "gogicznej".Alcybiades był dosyć szczupłym mężczyzną , już trochę wyłysiałym .o czarnych , aksamitnych oczach , które codziennie patrzyły łagodnie na uczniów .. Tymoteusz Misiak to wyjątkowy nauczyciel.. Jeśli masz przed sobą test z tej lektury to z tą wiedzą na pewno zdasz.. Miał przybrużdżoną łysinę, obwisłe ramiona, wiecznie wygniecione ubranie.. Wygląd zewnętrzny , 3.. Naprawdę nazywał się Tymoteusz Misiak.. Dziękujemy !. Stwierdził, że dziwne zachowanie uczniów względem historyka Misiaka wynika z kwestii hormonalnych, charakterystycznych dla dorastającej młodzieży.Alcybiades to główny bohater książki E. Niziurskiego pt. "Sposób na Alcybiadesa".. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Był trochę wyłysiałym, szczupłym i pochyłym kawalerem z obwisłymi ramionami.. Niewiele wiemy o jego domu rodzinnym.. Urodził się 18.08.1899 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt