Charakterystyka pestki i uli ten obcy

Pobierz

Jest nieśmiała, skryta i rzadko zwierza się ze swoich uczuć i przeżyć.. 2011-10-16 11:12:30 Na której stronie w książce ''Ten Obcy '' jest opis dunaj na której Pestki , Zenka, Uli 2010-11-02 17:41:02Opiszecie sytuacje rodzinne Pestki Ubyszowej i Uli Zalewskiej z książki ,,Ten Obcy "?. Była bardzo oddana .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Trudno nawiązuje kontakty z rówieśnikami, jest nieśmiała, małomówna i zamknięta w sobie.. Były to najzwyklejsze codzienne sprawy, ale dla Uli ciekawe jak bajka.. Jest pewna siebie, ciekawa świata i bardzo odważna i przebojowa.. Pestka Ubyszówna .Cytaty, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie.. Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. Jest to czternastoletnia dziewczynka, która miała wiele kłopotów rodzinnych.. Była przyjaciółką Pestki, ale szczególnie polubiła Zenka Wójcika.. "Ten obcy" - plan wydarzeń Miłość Zenka i Uli w powieści "Ten obcy" "Ten obcy" - wyjaśnienie tytułu Kompozycja, narracja i język powieści "Ten obcy" Czas i miejsce wydarzeń powieści "Ten obcy" Motywy literackie w powieści "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa - biografia "Ten obcy" - cytaty: BohaterowiePestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy"..

Jest bardzo wrażliwa i wyczulona na krzywdę innych.Pestka Ubyszówna - charakterystyka Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.

Ula Zalewska - to młoda dziewczyna, która pochodzi z niepełnej rodziny, co zaważyło na jej charakterze.. Mieszka z matką i ojcem we Wrocławiu.. Filmy.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Charakterystyka Uli Zalewskiej Ten obcy.. Do Olsztyna przyjechała na wakacje z mamą, a tata został w domu.. I z ojcem, który jest ojcem naprawdę.. Właściwie jest przeciwieństwem Uli i to właśnie jest podstawą ich przyjaźni - dopełniają się.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Podejrzewam, że wolał towarzystwo Uli, ponieważ była spokojna, a Pestka żywa i spontaniczna.. Pestka była zazdrosna o to, że Zenek był zakochany w Uli.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Ula jest zupełnym jej przeciwieństwem.. Jego matka nie żyła.Charakterystyka Uli Zalewskiej Urszula Zalewska to jedna z głównych bohaterek powieści Ireny Jurgieliwiczowej p.t..

Choć przyjaźń między dziewczętami trwała już dłuższy czas, Ula wciąż jeszcze ..."Ten obcy" - charakterystyka bohaterów, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.

Pochodzi z Warszawy i spędza wakacje u swych dziadków w Olszynach.. W sposobie bycia jest pewna siebie, przebojowa, ciekawa świata i odważna .Grafika.. Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką.Najlepsza koleżanka Uli to Pestka Ubyszówna.. Pestka Ubyszówna jest jedną z głównych bohaterów powieści "Ten obcy".. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Uważam, że Pestka była sympatyczną i dynamiczną dziewczyną, o stanowczym charakterze, ponieważ umiała bronić swojego zdania i była nieustępliwaMarian Pietrzyk jest najstarszym z grupy przyjaciół.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. Jest bardzo miłą dziewczynką.. Bywały momenty, w których był tajemniczy, a nawet wrogi i odpychający.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Była bardzo ładna i wysportowana.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. 2011-10-24 17:25:10 Jaki bedzie spr z lektóry "ten obcy " ?. Ten chłopak miał wiele zalet, ale zdarzało mu się kraść..

... ''Ten Obcy charakterystyka tytułowego bohateraTEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 4 Rozmowa o urodzie Pestki trwałaby może jeszcze dłużej, gdyby nie to, że dotarli właśnie do domku, w którym mieszkała Ula.

Bohaterka to osoba mądra, rozsądna i uczciwa.Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki.. Przed domem stała rozklekotana dekawka doktora Zalewskiego.. Jest ciotecznym bratem Julka Milera.. Wychowuję się w rozbitej rodzinie.Napisz charakterystykę Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny z lektury ,,Ten Obcy ''?. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.Ula Zalewska to bohaterka powieści pt. "Ten obcy".. Urszula jest niewysoką blondynką o zgrabnej sylwetce i ładnych oczach.. 2011-12-18 15:44:56 Załóż nowy klubCharakterystyka Pestki Ubyszówny Pestka Ubyszówna podobnie jak Marian należy do drugoplanowych bohaterów powieści "Ten obcy".. Jest ona półsierotą, wychowywaną przez ciotki.. Jednak przyczyną tego nie były zachcianki, lecz głód.. że "do niej wszyscy się uśmiechają".. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Ula przyniosła kupioną przez siebie herbatę i cukier, nie chciał niczego brać z domu ojca, w którym czuła się obco.. Na stałe mieszka w Warszawie..

Jest ładą trzynastolatką, o wysokiej i smukłej posturze, a także o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie nieraz potrafi przenikać do szpiku kości.Pestka Ubyszówna charakterystyka bohaterki powieści "Ten obcy".

Urszula Zalewska ma około trzynastu lat, jest jedną z bohaterów książki pt. ?Ten obcy.. Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Mieszka z ciotkami w Warszawie.. Marian jest chłopcem rozważnym, cichym, zrównoważonym i poważnym.Zawsze stara się postępować szlachetnie i uczciwie, wiedząc, że to na jego barki spadnie odpowiedzialność za poczynania przyjaciół.Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom.. To, co mówiła Pestka, składało się na obraz życia spędzanego z matką.. Wśród nich znajduje się Ula Zalewska i to właśnie ją chciałabym opisać.. "Ten obcy" przedstawia przygody grupy nastolatków.. Pestka postanowiła popływać, a Zenek wyraził się o jej umiejętnościach z aprobatą.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - "Ten Obcy" Na szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. Pestka jest ładna, dobrze wysportowana, pewna siebie, inteligentna, odważna, stanowcza, energiczna.Filmy.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.. "Ten obcy" Ula ma około 12-13 lat.. Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Pestka próbowała nakarmić Dunaja, ale udało się to tylko Uli.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.. Pestka ma wspaniałych rodziców, którzy bardzo ją kochają.. Jej ojciec odszedł do innej kobiety, kiedyUla była mała, a jej matka zmarła.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Chłopcy, jak zawsze, obejrzeli ją ze wszystkich stron, dzieląc sięCharakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten… Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury… y,Irena Jurgielewiczowa,Irena Jurgielewiczowa Ten… Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki I.… Tematem pracy jest list Uli do Pestki z lektury Ten obcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt