Pan tadeusz test ze znajomości lektury z odpowiedziami

Pobierz

odpowiedź: Pełny tytuł brzmi: "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. redakcja | 02.11.2021 00:20.. Wejście.. Do swojej matki.. Jego treść zasygnalizował autor w dwóch podtytułach: .. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaRozwiąż test Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testuLalka - test online sprawdzający znajomość lektury w postaci Quizu.. Pełny tytuł epopei Adama Mickiewicza brzmi.. Historia szlachecka z 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem.. Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu.. Test ze znajomosci lektury "Szatan z siodmej klasy "2013-07-16 15:53:10 moje wrarzenie z lektury pinokio.. 25 ksiąg 5.. Sędzia 6.Co oznacza pod tytułowy "zajazd", odpowiadając odwołaj się do znajomości całości lektury.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc - Testy ze znajomości lektur - gabiszogun - śnie wiąże się z funkcją ocalania dobrej pamięci o Polsce, którą to funkcję Pan Tadeusz miał pełnić wśród emigrantów popowstaniowych.. Zosia skończyła.. lat (14) 30.. Rozwiąż test!2.. "Pan Tadeusz" podzielony jest na: A.. Średnia 11/18.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Quiz w Poczekalni.. Głównym bohaterem jest: (0-1) A. Gerwazy B. Jacek Soplica C. Telimena D.. Kto jest głównym bohaterem epopei?. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?.

''Pan Tadeusz'' - test ze znajomości lektury.

"Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu Monika Kulik | 03.12.2021 16:00 Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz .quiz ze znajomości lektury "Pan Tadeusz" - Teleturniej.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Test składa się z 12 pytań.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Co to jest zajazd w "Panu Tadeuszu"?Test z lektury pan tadeusz z odpowiedziami Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz)..

.Ile lat miał Tadeusz?. Pan Tadeusz B. Dziady C. Oda do młodości D. Romeo i Julia 3.. Do ukochanej kobiety.. Kto okazał się księdzem Robakiem?. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem".. Pana Tadeusza nazywamy epopeją narodową, ponieważ jest to wybitne dzieło w literaturze narodowej, któreQuo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Mam nadzieje ż ten quiz pozwoli wam przypomnieć i przyswoić sobie najważniejsze informacje dotyczące książki.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki..

Test z lektury Pan Tadeusz.

Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Test składa się z 12 pytań.. Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz ( 90) Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz (.. (najazd zbrojny szlachty dobrzyńskiej na Sędziego Soplicę i jego dwór) 28.. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Jeżeli przeczytałeś Lalkę i dobrze znasz fabułę nie powinieneś mieć problemu z odpowiedziami na pytania.. (tak - od Telimeny - w świątyni dumania) 29.. Opowiadaniem B. Baśnią C. Hymnem D. Epopeją 4.. Logowanie.. Kto zamieszkuje dawny pokój Tadeusza?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. "Pan Tadeusz" jest: A. Idealizacja ułatwiała zachowanie przez nich miłości do ojczyzny.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.Jak brzmi pełny tytuł epopei wraz z podtytułem?. Rozwiąż test!Q.. Choć jest tytułowym bohaterem, nie jest głównym.Pan Tadeusz - test z treści.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. 2.Pan Tadeusz - test znajomości lektury.Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. 13 ksiąg D.. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?.

Test z lektury przygotowaliśmy w formie Quizu.

obrazujący dzieje narodu .Test Twojej wiedzy!. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. odpowiedź: "Pan Tadeusz" składa się z 12 ksiąg.. A jak było naprawdę?. Bohaterowie lektury żegnają nas staropolskim tańcem .. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga Pierwsza"Pan Tadeusz" - test 1.. Nie Tadeusz.. Autorem "Pana Tadeusza" jest?. Rozwiąż testIle ksiąg ma "Pan Tadeusz"?. Gerwazy posiadał przydomek: a)Rębajło b)Szczerbiec c)Półkozic d)wszystkie są poprawne.TEST ZNAJOMOŚCI "PANA TADEUSZA" I. Uzupełnij wykropkowane miejsca: "Pan Tadeusz" został wydany w .. roku.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boze" Juliusza Slowackiego1.. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. 1) Pierwsza osoba, którą ujrzał powracający do domu Tadeusz, to: a) Wojski b) Sędzia c) Podkomorzyna d) Zosia 2) Ojciec Tadeusza miał na imię: a) Maciej b) Tadeusz c) Gerwazy d) Jacek 3) Psy Rejenta i Asesora nazywały się: a) Bernardyn i Chyży b) Kusy i Sokół c) Orzeł i .TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Sprawdź, ile wiesz!.

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Kogo to strój: "spódniczkę miała długą, białą; suknię krótką z zielonego kamlotu z różową obwódką".. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?. a)franciszkanin, b)dominikanin, c)benedyktyn, d)bernardyn.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Sprawdź .. JESTEM W 4 KLASIE I ZROBIŁAM WSZYSTKO Z PANA TADEUSZA.. Lektury obowiązkowe .. Czy Tadeusz otrzymał od kogoś karteczkę z kluczykiem, jeśli tak to od kogo i kiedy?. Do utworów Adama Mickiewicza nie należy: A. Czytałam "Pana Tadeusza" i wiem jaka to była dla mnie trudna książka do zrozumienia.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz).. Sprawdź swoją wiedzę.. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. 12 ksiąg B. 10 ksiąg C.. W których latach powstała epopeja?. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Test składa się z 15 pytań.. Sprawdź jak pójdzie Ci na teście z Lalki Bolesława Prusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt