Dokończ plan wydarzeń przedstawionych

Pobierz

Korzyści * słuchanie tekstu, gdy telefon jest zablokowany.7.. (dalsza część notatki) Zapamiętaj!. 4.plan ramowy przedstawia tylko najważniejsze wydarzenia plan szczegółowy uwzględnia wszystkie zdarzenia, także te mniej istotne najważniejsze wydarzenia plan wydarzeń 1.. Wszystkie punkty planu powinny być sformułowane tak samo, np.Wyjazd do wiejskiej posiadłości pana PiotraPOMOCY, POTRZEBUJE NA TERAZ!. Początek nierównego ostrzału.. Trwa ładowanie.Plan wydarzeń to użyteczne narzędzie, dzięki któremu uczniowie łatwo mogą odnaleźć się w akcji utworów i w razie potrzeby szybko przypomnieć.1.na temat wydarzeń przedstawionych w utworze • podjąć próbę zredagowania planu • czytać głośno, wyraźnie i cicho • określić narratora • określić czas wydarzeń • opowiedzieć w kilku zdaniach o wydarzeniach przedstawionych w utworze • określić cechy bohatera • zredagować plan • czytać głośno i cicho,4.. hejka .Pierwsze "Żmije" trafiły do oddziałów rozpoznawczych Sił Zbrojnych RP.. Zapisanie wszystkich propozycji na tablicy.. Domyślen Odpowiedź na zadanie z Nowi Tropiciele 3.. Śmierć ukochanej.. Przeczytaj informacje o satyrze ze strony 180 (z zielonej ramki).. 6.Alf zięciem Kiejstuta.. Dokończ zdania.. Gościnne przyjęcie nieznajomych.. Przeczytaj tekst.. Wyjazd jednego syna.. 2012-03-30 13:21:24; Zapisz szczegółowy plan wydarzeń opisanych w tekście..

Dokończ plan wydarzeń.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Odwołanie lekcji polskiego z powodu Odpowiedź na zadanie z Słowa na czasie 1Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12; Ułóż plan wydarzeń do lektóry Mała księżniczka 2011-05-05 12:36:09; Ułóż w formie równoważników zdań ramowy plan wydarzeń przedstawionych w opowiadaniu.. Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. Opowieść Agawy o nielubianej w klasie Mirce (współczucie).2.. 2010-09-14 18:26:46; Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w micie.Następnie przekształc punkty planu w .Plan wydarzeń "Opowieści z Narnii.. Przybycie niezwykle licznego i wyposażonego w 200 armat oddziału Moskali.. Prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Zaznacz literę A albo B.Legendarny władca Polan (podręcznik, strona 278) 1 1 Uporządkuj punkty planu zgodnie z kolejnością wydarzeń w tekście.. Ofiarowanie Winicjuszowi niewolnicy.. Wyjazd chłopców w niedzielę na rowerach do nieodległych od Warszawy ruin zamku książąt mazowieckich w Czersku.Dokończ czytać tekst I. Krasickiego - str. 177-179.. 8 Scenariusz lekcji 1 Rozmowa o kontynencie afrykańskim Czynności uczniów 1.. Przejęcie Kaliny przez chrześcijan.. Prośba do Augusty o powrót dziewczyny do domu..

Dokańczamy plan wydarzeń:1.

Zatrudnienie tytułowego syna do pracy w oborze.. Roztrwonienie majątku.. Uzupełnij odpowiedzi na pytania 1-5 zgodnie z treścią tekstu.. (Uporządkowany plan zapisz w zeszycie.). Lew, Czarownica i Stara Szafa".. Wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. Ilość punktów planu jest dowolna, ale pamiętaj, żeby zapisać wszystkie wydarzenia.. Decyzja o podjęciu walki bronią ręczną.. Poszukiwanie dziewczyny przez Marka.. Tęsknota Orfeusza za żoną.. emigrantem turystąA B Zadanie 2.. Podział majątku.. Wyruszenie bohaterów w podróż.. PLAN WYDARZEŃRozróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: - plan ramowy - przedstawia tylko najważniejsze wydarzenia, - plan szczegółowy - przedstawia wszystkie zdarzenia, nawet te szczegółowe.. 3.Wpajanie uczuć patriotycznych Alfowi przez Wajdelotę.. Wiadomość o porwaniu.. Karty ćwiczeń.. 7.Łupieżcze .Dopiszcie główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze.. Niechęć przyjęcia prezentu od Petroniusza.. Wybór najtrafniejszych skojarzeń i podsumowa-Dokończ zdanie.. plany życiowe A wydarzenia z życia B Zadanie 3.. Wędrówka do podziemi.. Wtargnięcie Rosjan na rogatki.. (0-1) Uzupełnij zdanie.. Pobłogosławienie chłopca.Teatrzyk kamishibai przedstawia legendę " O Wandzie, co nie chciała Niemca" ( chętni uczniowie opowiadają legendę).. Próba zatrzymania dziewczynek przez Kasię.2..

Cz. 3 Dokańczamy plan wydarzeń:2.

4.Ucieczka Alfa i Halbana na Litwę.. Opis słabo wyposażonej (6 armat), kontrastującej z czarnym wojskiem reduty Ordona.. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego .. Zamieszkanie dwu lokatorów z małą dziewczynką w kamienicy.Plan wydarzeń przypowieści o Synu Marnotrawnym.. Na podstawie planu zredaguj streszczenie .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:7.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPrzydatność 85% Plan wydarzeń przedstawionych w "Konradzie Wallenrodzie".. 2012-01-12 16:46:59; Dokończ trzy punkty tego planu wydarzeń w powieści w pustyni i w puszczy 2014-02-12 14:18:10; Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w micie.Następnie przekształc punkty planu w .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 5.Miłość Aldony i Waltera.. Pożegananie braci przez Rusa.. Bohaterowie wyruszają w podróż.. Przedstawienie postaci pana Tomasza.. Zaznacz literę A albo B. W przytoczonym fragmencie zostały przywołane ___ Skawińskiego.. Wykonaj zadania do tekstu: Ponumeruj punkty planu wydarzeń zgodnie z występowaniem zdarzeń w tekście.. 1 .Ramowy plan wydarzeń to taki w którym masz same punkty, bez podpunktów.. Karty ćwiczeń.. Korzystając z technologii zamiany tekstu na mowę, możesz łatwo słuchać tekstu..

15.Katarynka - plan wydarzeń.

Temat: Ośmieszenie zachowania i postaw w satyrze Ignacego Krasickiego "Żona modna".. Przygoda Łucji w szafie.. Okłamanie zwierząt prze Odpowiedź na zadanie z Nowi Tropiciele 3.. Użyj równoważników zdań.. Podanie skojarzeń związanych z hasłem: Afryka.. Spotkanie z Charonem i d.Dokończ plan wydarzeń przedstawionych w przeczytanym fragmencie i przepisz go do zeszytu.. Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w .Napisz w pięciu punktach plan wydarzeń legendy o Piaście.. Kłamstwo Kasi.. Zredaguj ramowy plan wydarzeń przedstawionych w utworze, "Żona Modna" Ignacy Krasicki.. Miłość Orfeusza i Eurydyke.. Przewaga nieprzyjaciół staje się coraz .Plan wydarzeń do przypowieści o miłosiernym samarytaninie.. 2011-02-03 17:12:29; Krótki plan wydarzeń z quo vadis 10 zdań szybko 2011-10-27 19:53:50; Napisz ramowy plan wydarzeń ten obcy używajac równoważnikow zdań 2012-03-22 .Orfeusz - cudowny śpiewak.. Obejmuje on tylko najważniejsze wątki i wydarzenia.. (0-1) Uzupełnij zdanie.. W ubiegłym tygodniu szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się z żołnierzami 2.. DAJE NAJJ"Żona modna": ramowy plan wydarzeń · Starania pana Piotra o rękę Filis · Intercyza i ślub · Wyjazd młodych do posiadłości pana Piotra · Rozmowy w.Przeczytaj cały tekst Dziesiąty europejski kraj zasila dział maszyn Boels Boels Rental przejął 1 czerwca placówki Kuhn w Zurychu i Bazylei.. Zaznacz literę A albo B. Bohater tekstu jest polskim ___.. Przeczytaj przypowieść o miłosiernym samarytaninie, zapisz do niej plan wydarzeń i odczytaj znaczenia ukryte.. Przybycie dzieci do domu profesora.. Cz. 3Sporządź i zapisz w zeszycie plan wydarzeń przedstawionych w micie o królu Midasie.. 2.Wychowywanie chłopca przez Winrycha.. 2010-01-27 20:40:44 sporządż plan wydarzeń do legendy A.Oppmana 2011-03-03 09:26:09 Napisz Plan wydarzeń 2018-02-15 17:55:13Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.. Spokojne życie Piasta.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Plan wydarzeń przedstawionych w "Konradzie Wallenrodzie": 1.Porwanie litewskiego dziecka przez Krzyżaków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt