Niezwykła historia szpaka mateusza scenariusz lekcji

Pobierz

Cudowne uzdrowienie przez Doktora Paj - Chi - Wo.. Podarowanie czapki bogdychanów ( cesarzy chińskich) 10.. Jesteśmy uczniami Akademii pana Kleksa!. przygody, 4-6, klasy, szpaka, .Historia Szpaka Mateusza.. Przygotowaliśmy dla Państwa gotowe scenariusze lekcji do pracy zdalnej z uczniami.. Parafrazując wypowiedź Marcela Szpaka, nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa.konspekt lekcji, Szkoła podstawowa, język polski, klasy 4-6, kolory, Julian Kawalec, scenariusz lekcji, zabawa.. Poszukiwanie zaginionego guzika.. Zachowanie Alojzego, rozłożenie lalki.. Na podstwie tekstu uzupełnij diagram.. Historia Mateusza.. Swoich uczniów uczy niezwykłych przedmiotów takich jak kleksografia […]E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Jeden z bohaterów "Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. Budujemy plan ramowy .. Budujemy plan ramowy.. Kategoria: Dyrektor, Nauczyciel.. Pożegnanie z Panem Kleksem.. Przyjęcie w Akademii.. Historia szpaka Mateusza- plan wydarzeń - stopień trudności I Połącz w pary.. Adaś w psim raju.. Poszukiwania guzika.. ( dokończenie lekcji) Cele lekcji: • czytasz głośno i cicho tworzysz plan i na jego podstawie opowiadasz historię szpaka Mateusza 1.. Zemsta wilków.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów..

Niezwykła historia szpaka Mateusza.

Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę .Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Przybycie chińskiego .Drogi uczniu co powinieneś po tej lekcji umieć!. Grabienie królestwa przez stada wilków.. Adaś postanowił pomóc szpakowi i zbierał różne .6.. Upadek królestwa.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Witam!. Ponumeruj według kolejności zgodnie z lekturą.. TrzylatkiPan Kleks i jego niezwykła Akademia- scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w klasach I-III Opracowała: Dorota Bukowska Szkoła Podstawowa im.. Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.Historia szpaka Mateusza Ustawianie w kolejności.. wg Kononowiczkarol.. Sprawdzimy pracę domową Wykonaj w zeszycie poniższe polecenia ( karty nie musisz drukować):Lekcja Temat: Zapraszam Cię do przedstawienia historii niezwykłej, tajemniczej.. Odszukaj fragment, w którym Mateusz opowiada Adasiowi o tym, jak z księcia stał się szpakiem.. Przemiana Mateusza w szpaka.. Opowieść Mateusza Pewnego razu szpak Mateusz zwierzył się Adasiowi Niezgódce ze swej niezwykłej historii.. Niezwykły sen Adasia.. Uporządkuj plan wydarzeń przedstawiających historię szpaka Mateusza.. Przemiana Mateusza w szpaka.. Zamieścisz je w postaci notatki graficznej w dzienniczku lektur..

Temat: Historia szpaka Mateusza.

Bezradność lekarzy.. Zadanie wykonaj ustnie.. Klasa 4 Polski.. Do każdego tematu przygotowaliśmy plik ze scenariuszem, załączniki, na których pracują uczniowie, oraz plik z linkami (jeśli są konieczne), a także plik "Zadania zintegrowane", przeznaczony do samodzielnej .Historia Szpaka Mateusza.. Jeśli chcesz ją sobie przypomnieć, możesz jej wysłuchać tutaj: .. zastępuje profesora w czasie lekcji, pomaga uczniom.. • Czytać ze zrozumieniem • Wybrać odpowiednie wiadomości z tekstu • Napisać krótki opis swojej lekcji.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.. Aby poznać tajemnicę szpaka Mateusza, rozwiąż następujące zadania: 1.Utwórz zdanie z rozsypanki wyrazowej i zapisz je w wyznaczonym miejscu.Berek szpaka Mateusza.. #scenariusze.. Następnie wybieramy jedną osobę, która będzie szpakiem Mateuszem (możemy jej założyć na głowę jakąś czapkę symbolizującą cudowną czapkę Bogdychanów), reszta uczestników zadania to guziki.. Klasa 4 Historia Polski.SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU PODRÓŻE SZPAKA MATEUSZA.. Celem dzisiejszej lekcji jest przypomnienie , kim był szpak Mateusz.. Nauczyciel wybiera sposób przekazywania informacji o przedmiocie, uwzględniając predyspozycje uczniów: 1..

Historia szpaka Mateusza Koło fortuny.

wg Mkozlowska.. Ułóż i zapisz trzy pytania otwarte dotyczące treści rozdziału.Historia.. Przybycie do Akademii Pana Kleksa.. Budujemy plan ramowy.. Poszukiwanie zaginionego guzika.. 1.Jak ułożyć opowiadanie o szpaku mateuszu w akademi kleksa?. Opowiadanie szpaka wzruszyło Adasia ogromnie.. Książę ocalał dzięki czapeczce i zamienił się w szpaka.. Napisz ogłoszenie.. pliis pomóżcie ułożyć mi opowiadanie o szpaku mateuszu zgodnie z punktami: 1. przygoda pana kleksa z komarami 2. spotkanie adasia niezgódki z mateuszem 3. niezwykła opowieść szpaka o swoim życiu 4. narodziny mateusza 5.zamiłowanie księcia do konnej jazdy 6. surowy zakaz ojca 7.nocna wyprawa na Ali-Babie 8.przygoda z .Podczas zajęć zapiszesz najważniejsze wydarzenia z historii bohatera.. Bardzo chciał pomóc Mateuszowiszpak Mateusz, Alojzy Kukuryk, Królewna Żabka, Królewna Śnieżka przedmioty o niezwykłych właściwościach (magiczne) czapka bogdychanów, powiększająca pompka, senne lusterka, pigułki na porost włosów, gwizdek przenoszący w dowolne miejsce, kluczyk otwierający wszystkie zamki 2.. Niezwykła historia szpaka Mateusza.. Kalambury (ruchowcy).. Zabicie króla wilków.. Kupno Mateusza-szpaka przez Ambrożego Kleksa.. Kryzys i odbudowa państwa polskiego Ustawianie w kolejności.. Niegojąca się rana księcia.. Naucz sięKarta pracy do lekcji: Tajemnica szpaka..

Temat: Niezwykła historia Mateusza.

#pomysły na lekcje.. Zabicie króla wilków przez Mateusza.. Przez pewien czas zmieniał właścicieli, aż w końcu trafił do pana Kleksa.. Okazało się, że nie jest ptakiem, a zamienionym w zwierzę księciem.Lekcja 4/5 .. Przybycie Alojzego i Antosia.. Lekcja Temat: Niezwykła historia szpaka Mateusza.. Niestety, zgubił guzik i nie mógł bez niego odzyskać swej ludzkiej postaci.. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach Cele zajęć: Ćwiczenia: - kształcące umiejętność czytania i rozumienia tekstu źródłowego oraz percepcję wzrokową i słuchową; - wpływające na poprawę wzroku oraz proces czytania ze .Edustrefa.. Szpak zwrócił uwagę pana Kleksa na targu w Salamance.Ułóż wydarzenia we właściwej kolejności, przypinając je do osi czasu.Pewnego dnia napadły na pałac króla, zabijając rodziców Mateusza.. Klasa 4 Polski.. Poproś uczestników zajęć, by opowiedzieli historię szpaka Mateusza.. Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020) Podaj tytuł rozdziału, w którym poznajemy historię Mateusza.. Zadanie domowe Pracę, ( jeden temat do wyboru) piszemy na kartkach!. Wybrany przez nauczyciela uczeń podchodzi do pudełka, nauczyciel wskazuje jeden przedmiot.Ulubieniec Kleksa - szpak Mateusz.. Rozpacz księcia.. Dawniej książę, teraz ptak.. Zaczarowany prezent od chińskiego doktora.. Na lekcji wykonamy karty pracy : 2.. Pomysły na lekcje.. Informatyka .. A to ci dopiero!. Cudowne uzdrowienie przez doktora Paj-Chi-Wo.. Opisz w czterech zdaniach wygląd czapki i jej właściwości.. 12.Historię szpaka poznaliśmy w rozdziale drugim pt. "Niezwykła opowieść Mateusza".. Zamiana Mateusza w szpaka.. Odszukaj w lekturze rozdział "Niezwykła opowieść Mateusza".. Utwórz zdanie z rozsypanki wyrazowej i zapisz w zeszycie.. Zapiszcie temat lekcji.historie, w których one występują.. Wszytkie pokazane elemanty są charakterystyczne dla BAROKU.Śledztwo w sprawie szpaka Mateusza.. Zapisz plan wydarzeń.. Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Historia szpaka Mateusza- plan wydarzeń - stopień trudności I Połącz w pary.. Cele lekcji: • czytasz głośno i cicho tworzysz plan i na jego podstawie opowiadasz historię szpaka Mateusza 1. Przyjrzyj się ilustracji i odpowiedz na pytanie: 2.. Na dzisiejszą lekcję przygotuj piękne czytanie rozdziału pt. "Niezwykła opowieść Mateusza" Cele lekcji: umiejętność formułowania planu wydarzeń; przypomnienie treści lektury - obowiązki szpaka Mateusza w akademii; Przebieg lekcji: Z pliku nr 2 wpisz do zeszytu temat i wymień obowiązki szpaka.Klasa 4 Polski.. Napaść wilków na królewski pałac.. Rana Mateusza.. Lekcja 58 Data: 10.12.2020 r. Temat: Niezwykła opowieść Mateusza.Temat: Historia szpaka Mateusza.. Prosimy wszystkich, by rozpierzchli się .4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt