Pokoloruj pola na których zapisano wyrazy z ch wymiennym

Pobierz

!10 Wyrazy z ó wymiennym Znajdź na skrzyniach wyrazy, w których następuje wymiana ó w o. Pokoloruj rysunki parami.. brzuszek - brzuch, duszek - duch, orzeszek - orzech, muszki - mucha, pieszo - na piechotę, straszny - strach, blaszany - blacha, suszyć - suchy, troszkę - trochę, ciszej - cicho,Zajęcia logopedyczne Głoska ż/rz w wyrazach.. Ćwiczenia edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna cz. 1 Należy pokolorować pola z następującymi wyrazami:mech (bo meszek); Odpowiedź na zadanie z Między nami 4Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: 20 wyrazów z ch wymiennym na sz pomocy na jutro!Pokoloruj pola na których zapisano wyrazy z ch.. Rozwiązania.. Odpowiedz.. Wymiana "ó" na "o", "a", "e".. Uzupełnij zdania wyrazami z ramki.. Użyj kredek w różnych kolorach.. Mech purchawka brzuch pochylić się pociecha pęcherz orzechowy odchrząknąć kłamczucha chryzantema kochać pielucha archeolog pochwała ropucha strych puchacz nieruchomy pechowiec kruchy .Wyrazy z rz wymiennym na r 5.. 2) Zapisz w zeszycie pary wyrazów według wzoru.. - Fantastyczna klasa2 F!. Mech purchawka brzuch pochylić się pociecha pęcherz orzechowy odchrząknąć kłamczuc3.. a) pochód b) poducha c) mucha d) chorągiewka e) schować 12) Zaznacz wyrazy, w których pisownię "h" należy zapamiętać, bo nie ma reguły .Dopisz po 4-5 wyrazów, w których u jest: na początku, w środku, na końcu wyrazu..

Pokoloruj pola na których zapisano wyrazy z ch wymiennym.

0 0. kochamcie1997 26.11.2012 (17:55) bieżnia - biegać skażenie - skazić bliżej - blisko obrażę - obraza .. Pomocy !. Pokoloruj POLA Z RZECZOWNIKAMI W RODZAJU MĘSKIM NA NIEBIESKO Z RZECZOWNIKAMI W RODZAJU ŻEŃSKIM NA ŻÓŁTO A Z RZECZOWNIKAMI W RODZAJU NIJAKIM NA ZIELON ….. Dziadek Zuzi króliki.Wyrazy z ż które wymieniają się na z,ź,g,s Zgłoś nadużycie.. Klasa 1 Polski Ż ż. Pisownia wyrazów z "ż" wymieniającym się na g.Wymiana "ó" na "o", "a", "e".. Odpowiedź na zadanie z Elementarz XXI wieku.. Możesz sko-rzystać ze słownika ortograficznego.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 09.03.2014 o 20:26.. Zapisz je tutaj lub w zeszycie.. 80 m- na niebiesko.. Proszę czekać.. 1 ocena Najlepsza odp: 100%.lilian2003.. Utwórz wyrażenia, łącząc wyraz na z każdym wyrazem z ramki w odpowiedniej formie.. 800-na żółto.. o odwqgę chce prosić ta posać w której konturach jast naj więcej wyrazów z h niewymiennym ich pisownię .. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. 4.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Zamaluj pola, na których znajdują się wyrazy z ch wymiennym .Pokoloruj pola z h niewymiennym na pomarańczowo z ch w zakończeniach wyrazów na żółto z h wymiennym na brązowo z ch niewymiennym na szaro z ch wymiennym na niebiesko z ch po spółgłosce s na zielono a poznasz czwórkę bohaterów udających się do Czarnoksiężnika z Oz..

a) Zamaluj pola, w których znajdujq sie wyrazy z ch wymiennym.

Podkreśl wyrazy, w których rz wymienia się na r. Pamiętaj o wielkiej literze na początku zdania.. Pisownia spógłosek dźwiłęcznych i bezdźwięcznych Sprawia uczniom wiele problemów, gdyż inaczej mówimy, a inaczej piszemy.Podaj odpowiednie przykłady wyrazów z tekstu pt. "Historia małego harcerza".. 2010-02-28 15:30:27 Zamaluj pola , na których znajdują się wyrazy z ch wymiennym .Pokoloruj pola na których zapisano długość równą: 2 m 50 cm- na czerwono.. 2010-09-29 20:54:36 Pola równoległoboków pomożecie ?. Znajdź pary wyrazów z "ó" wymiennym na " o ", " a " i " e ", aż wszystkie znikną.. litery znajdujące się przy tych słowach odczytane pionowo utworzą hasło .. Pola zawierajace wyrazy z "ch rz" lub "ž" wymiennym burza psych010g zdarzenia a ac ucho juž žart tyžwy porzeczki .Podział wyrazów na litery i głoski; Podziałka liniowa; Podzielność liczb naturalnych; Podziękowanie; Pogoda; Pogotowie Ratunkowe; Pojedyncze słowa; Pokoloruj obrazek zgodnie z legendą; Pola figur płaskich; Pole; Pole powierzchni sześcianu; Pole prostokąta i kwadratu; Policja; Policz klocki; Policz zabawki; Polycolor 12; Polycolor 24 .. litery znajdujące się przy tych słowach odczytane pionowo utworzą hasło .. Ułóż wyrazy z ż Anagram.. Siedzi w skrzyni, która nie ma pary.. gitarzysta • kamerzysta • dworzanin • rowerzysta .a) hałasować b) błahostka c) wahadło d) pohuśtać e) duhna f) herbatnik 11) Zaznacz wyrazy, w których pisownię "ch" należy zapamiętać, bo nie ma reguły wyjaśniającej pisownię..

ZADANIE 6 STRONA 46 POLSKI KLASA6 .Pokoloruj pola na których zapisano wyrazy z ch wymiennym .

Podkreśl wyrazy z ó niewymiennym i przepisz je w kolejności alfabetycznej.. Zaraz je .> a) Pokoloruj pola, na których zapisano wyrazy: — z "ch" niewymiennym — na žótto — z "ž niewymiennym — na czerwono.. O ZWRÓĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA POLA Z CZERWONĄ KROPKĄ.. Ćwiczenia Wyrazy należące do tej samej rodziny to: towarzysz, towarzyski, towarzyszyć, towarzystwo.. wg Agnieszkakolodz1.. Zadanie jest zamknięte.. Zapisz te wyrazy.. Pisownia zmiękczeń (w tym zakończeń bezokoliczników) np. słońce, zieleń, cienie, cichnie, gryźć, iść, jechać.. O-G. ż wymienne- na g, s,z,dz,h Połącz w pary.. Opublikowano 14.05.2018 na ten temat Polski from Guest.Podziel poniższe wyrazy na głoski litery i sylaby Orzech Bardziej Kradzież Dżdżownica.. Należy pokolorować pola z następującymi wyrazami:mech (bo meszek); Odpowiedź na zadanie z Między nami 4.. Dopasuj pary wyrazów do poszczególnych kolumn - zasad, gdzie .Pokoloruj pola na których zapisano wyrazy z ch wymiennym .. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś .1 Ortografia na sprawdzianie w szkole podstawowej (zasady i przykłady) 1.. Wynotuj przykłady wyrazów dźwiękonaśladowczych z "h" oraz wyrazów z: "ch" wymiennym, "ch" po spółgłosce "s", "ch" na końcu wyrazu, "ch" niewymiennym, "h" wymiennym na "ż", "h .1. Przyjrzyj się ryzunkowi i pokoloruj te elementy, w których nazwach jest ż wymienne..

Dopasuj wyrazy w których "ó" wymienia się na "o" .

1) Narysuj kotka przy skrzyni, w której się schował.. zapisz je .. Proszę, ponieważ w naszej szkole jest organizowany konkurs, właściwie tylko w klasach czwartych, do której właśnię chodzę.Wyrazy z ch wymiennym na sz - Znajdź parę.. Question from @Magda2828 - Szkoła podstawowa - Polski1) Zaznacz szereg, w którym znajdują się tylko wyrazy z CH wymiennym na SZ: a) ucho, piechota, grzech b) ruch, duch, marchew c) mucha, klucha, poducha d) proch, kielich, bochenek 2) Zaznacz szereg, w którym znajdują się tylko wyrazy z CH wymiennym na SZ: a) orzechowy, pielucha, chryzantema b) brzuch, ropucha, kruchy c) słuchawka, rachunek, kochać d) puchacz, archeolog, kłamczucha 3 .Pokoloruj pola z tymi czasownikami, które mogą występować w stronie biernej?. Uzupełnij zdania czasownikami z końcówkami: -uję, -uje, -ują.. zapisz je .. Podkreśl rz. Popatrz na wzór.. choinka 79 chyba pchla blacha puch chata chomik pochylié Žuchwa kocnat poducha zapchany cichy mech kruchy duch ucho rechotaé schab suchy fartuch brzuch kuchnia pachokek b) Wypisz wyrazy zawierajqce ch wymienne i dopisz do nich takie, które uzasadniaja ich pisownie.. Uwaga!. — z "rz niewymiennym — na granatowo; — z "h" niewymiennym — na zielono.. Gdzieś tutaj schowało się kocisko.. Ułóż krótką historyjkę, w której wykorzystasz zapisane słowa.. 2 dm 5 cm- na granatowo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt