Napisz słownie brakujące liczebniki niemiecki

Pobierz

Am_____Mai gehe ich …Do kluczowych umiejętności w języku niemieckim zaliczamy posługiwanie się liczebnikami, liczbami.. (3).Klasy pojechały na wycieczkę.Ćwiczenia i testy interaktywne z języka rosyjskiego.. Na torcie były .3 świeczki.. Pytasz Gabi o wiek.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Ćwiczenie utrwalające.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Ważne: W liczebnikach złożonych np.51 (einundfünfzig) z liczebnika eins znika litera s. 100- hundert / einhundert.. Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.Napisz brakujące liczebniki słownie.. Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. Najpierw warto utrwalić cyfry od 0 do 10, a następnie od 11 do 20.. Wyjątek: Liczebniki oznaczające numery autobusów, linii tramwajowych, ocen itp. pisane są wielką literą i są zawsze rodzaju żeńskiego.. Od czterech lat uczę tego języka.. W wolnym czasie gram w squasha.Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. Napisz w odpowiedniej formie: Przykład: Kupiliśmy pięć ksiąŜek (5, ksiąŜka).Liczebniki porządkowe - podsumowanie..

Napisz słownie brakujące liczebniki.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Ćwiczenia - liczebniki 1.. 2013-02-19 12:35:08 Język niemiecki napisz date?. Od czterech lat uczę tego języka.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. W artykule wyjaśniamy, co to jest liczebnik i przybliżamy jego główne rodzaje.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 2014-01-06 18:28:16Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Liczby niemieckie należy napisać słownie tylko w niektórych przypadkach - na szczęście!. Mam na imię Igor z góry dzięku …Zapisz słownie podane liczebniki główne..

Zapisz brakujące liczby w zeszycie !

Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Liczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t(e) (do 20) - st(e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel.. Polecenie: Napisz podane liczebniki słownieLiczebniki poznaje każdy uczeń już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.. po zaimku określającym przynależność (zaimek dzierżawczy), liczebniki porządkowe niemiecki odmieniają się tak samo jak po rodzajniku .Liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i dalej.. Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku .Jak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.Odmieniają się one jak przymiotniki.. Zapisz w zeszycie zwroty : Wie alt bist du ?. ( niemiecki) 2011-05-22 15:06:49; Co to są liczebniki porządkowe{Niemiecki} 2010-05-09 21:55:44; Liczebniki niemiecki 237, 2312, 2670 2011-02-17 17:25:43Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz słownie brakujące liczebniki.A..

Na przykład: 5 EURNapisz słownie brakujące liczebniki główne i porządkowe.

Podawanie daty niemiecki.Zadanie: napisz słownie poniższe liczebniki główne i porządkowe 2nd 13 17th 99 48 135 Rozwiązanie: second thirteen seventeenth ninety nine forty eight one hunderd and thirty fiveZapisz słownie podane liczebniki w nawiasach.. Napisz jakie to rodzaje liczebników.. Mam 15 lat.Daty po niemiecku.. Dodatkowe zasady.. Prezentujemy poza tym.#4 - Niemiecki dla Opiekunek - liczebniki | A1/A2.. Liczebniki po niemiecku.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).Zapisz słownie liczebniki po niemiecku.. Witasz się z koleżanką, przedstawiasz się i pytasz ją o imię.. Tylko jedno- i dwusylabowe liczby należy pisać słownie (eins, sieben, hundert), a nie jako cyfry (1, 7, 100).. Podawanie daty po niemiecku.. napisz co robisz w weekendy mniej więcej tak jak na zdjęciu, bez jakiegoś wykwintnego Niemieckiego tylko proste zdania.. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. Na koniec dodam, że jeżeli liczebniki porządkowe zapisujemy cyfrą, to zawsze musimy po nich postawić kropkę , np.: der 17.Zadanie: napisz słownie następujące liczebniki na niemiecki Rozwiązanie: a 101einhunderteins b 206 zweihundertsechs c 415 vierhundertfünfzehnZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

2012-05-16 15:55:36 Zapisz słownie podane liczebniki główne.

Gabi wita się i się przedstawia.. W wolnym czasie gram w squasha.Liczebniki porządkowe - język niemiecki.. Jest kilka wyjątków i zrozumiesz je tylko wtedy, jeżeli poznasz najpierw liczebniki do 10.kwota-slownie.pl umożliwia zapisanie kwoty i liczby w postaci słownej.. Ile masz lat ?. 2013-02-19 12:35:08; napisz liczebniki porzadkowe 2009-09-16 16:18:29; Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt .. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. Jednak jeżeli używasz liczb przez skrótami walut, miar, wag i innych - nawet nie wolno ci pisać liczb słownie.. Przeczytaj uważnie polecenie do zadania 4a s.24 w podręczniku.. Kwota słownie obsługuje pisownię liczb w językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.. 60 + = 72 .. Ułóż dialog w języku niemieckim według opisu.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt