Zdania o marcowej pogodzie

Pobierz

− Czy niebo jest zachmurzone?1.. Wiele zwierząt budzi się ze snu zimowego, jeszcze opale przechadzając się po łąkach.. Lena otworzyła parasol, bo padał .. Lena otworzyła parasol, bo padał deszcz … Potem wymienia inne słowa, a dziecko układa z nimi zdania.. Rodzic podaje słowa, a dziecko stara się ułożyć z nimi zdania.. •• Utrwalanie piosenki .. deszczyk parasol chmury deszczowy Pogoda w marcu jest zmienna.. W marcu często pada deszcz, Lena otworzyła parasol, bo padał deszcz.. deszcz, a dzieci układają zdania.. Czas: 1 godzina lekcyjna.. Zabawa badawcza - Jaka jest .2. Przyjrzyj się ilustracji i uzupełnij zdania o marcowej pogodzie - ćw.. W marcu często pada deszcz.. Użyjcie słów: rano, w południe, po południu .. - proszę podać słowo np.: deszcz, a dziecko układa z nim zdanie np. " W marcu często pada deszcz".. Rodzic podaje słowa, a dziecko stara się ułożyć z nimi zdania.Np.. 3 Zobacz odpowiedzi monia09061 monia09061 Rankiem, w marcu zazwyczaj jest mróz.. II .Rytmizowanie znanych przysłów o marcu.. Rysowanie na dużej sylwecie garnka wybranego elementu marcowej pogody.Opublikowano: środa, 18, marzec 2020 13:04•• Układanie zdań o marcowej pogodzie.. Przygotowanie dla dziecka: sylwety garnka, mazaki.. Przeczytaj powiedzenie kilka razy, zasłoń je i napisz z pamięci - ćw.. deszcz … Potem wymienia inne słowa, a dziecko układa z nimi zdania.obserwacji uzupełnij zdania o marcowej pogodzie..

Układanie zdań o marcowej pogodzie.

Wypowiada się na temat marcowej pogody na podstawie ilustracji iZadanie: napisz 6 zdań o pogodzie Rozwiązanie:dziś na dworze jest smutna pogoda chmury zasłoniły świecące słońce wieje zimny wiatr i jest bardzo pochmurno termometry wskazują 10 stopni celsjusza niebo jest chmurzaste i pada z nich deszcz czasami słońce wychodzi z nad chmur.Napisz kilka zdań opisujących wiosnę.. Cele operacyjne, czyli przewidywane osiągnięcia ucznia: • potrafi rozwiązać zagadkę.. Na podstawie ilustracji z éwiczenia 1. i swoich obserwacji uzupe ij zdania o marcowej pogodzie.. Mam nadzieję, że zadbałeś o starannośd pisma.. 2.Zabawa słowna - układanie zdań o marcowej pogodzie Rodzic podaje słowo np. deszcz, parasol, słońce itd.. Lena otworzyła parasol, bo padał deszcz… Potem wymienia inne słowa, a dzieci układają z nimi zdania.. Marcowa pogoda - klasoludek.plSą takie dni, że po prostu nie chce nam się siąść do książek.. Dobierz odpowiednie wyrazy z ramki.. ,,A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy".. deszcz, śnieg, wiatr, grad .Na podstawie ilustracji uzupełnij zdania o marcowej pogodzie.. Na podstawie ilustracji 1. i swoth obserwacji zdania o marcowej pogodzie.. Rodzic podaje słowa, a dziecko stara się ułożyć z nimi zdania.. - proszę aby dziecko ułożyło zdania ze słowami: kałuża, kropla, parasol, słońce, chmura, - proszę podzielić wyrazy: kropla, parasol na głoski..

Odpowiedź ...Kilka zdań o marcowej pogodzie .

Dobierz odpowiednie wyrazy z ramki.. Np. R. podaje słowo .. Podaje słowo deszcz, a dziecko układa zdania.. Wykonaj zad.. Dopasuj do rysunków właściwe wyrazy.. Wykonaj zad.4 str. 33: Co robi wiosenny deszcz, a co wiatr?. Na koniec liczenie, których elementów jest najwięcej, a których najmniej - zimowych czy wiosennych.1.. Praca samodzielna 31 .03.2020 .. Lena otworzyła parasol, bo padał deszcz … Potem wymienia inne słowa, a dzieci układają z nimi zdania.. Układanie zdań o marcowej pogodzie.. Układanie zdań o marcowej pogodzie.. − Czy dzisiaj jest ciepło?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćKomentarze .. 3.Interpretacja powiedzenia o marcowej pogodzie .Pisanie powiedzenia z pamięci.. Wystarczy iść na spacer i poszukać inspiracji w otaczającym nas świecie!#projekted.I.. Dobierz odpowiednie wyrazy z ramki i przepisz zdania do zeszytu w linie.. Śnieg jest biały jak…( mąka, papier, kreda…) Deszcz jest mokry jak…(woda, mgła…) Burza jest groźna jak…( lew, tornado…) Tęcza jest kolorowa jak…( motylek, papuga…) 2.. W południe czasem pada deszcz, czasem śnieg.. N. podaje słowa, a dzieci starają się ułożyć z nimi zdania.. W marcu często pada deszcz.. W marcu często pada .. Uzupełnianie zdania na podstawie ilustracji oraz obserwacji.. Na podstawie ilustracji opowiedz o marcowej pogodzie..

33: Przeczytaj powiedzenie o marcowej pogodzie.

Gdy pada deszcz otwieramy parasol… itd.. Zabawa ruchowa "Marcowa pogoda"2.. Potem wymienia inne słowa( słońce, wiatr, itp, )a dziecko układa z nimi zdania.. Zadaniem dzieci jest ułożenie zdania np. Rozmowa na temat deszczu.- Układanie zdań o marcowej pogodzie.. • zna elementy pogody.1.. • wie, co oznacza przysłowie "W marcu jak w garncu".. Rodzic podaje słowo deszcz, a dziecko układa zdania.Np.. wykorzystaj podane słownictwo.możesz zmienić formę wyrazów.marzec,pogoda,deszcz,śnieg,śnieg z deszczem,słońce,pada, świeci, grzeje,zmienna, kapryśna.. III .Rozmowa na temat aktualnej pogody.. Wiosną życie rozkwita, zaczyna się na nowo.. Pomaszeruj z piosenką "Maszeruje wiosna".. ,,Kto w marcu zasieje, ten się na wiosnę śmieje".. Np. r. podaje słowo deszcz, a dzieci układają zdania.. Udziela odpowiedzi na postawione pytania dotyczące tekstu.. Przeczytaj powiedzenie o marcowej pogodzie.Układanie zdań o marcowej pogodzie.. Układanie zdań o marcowej pogodzie.. deszczyk parasol chmury deszczowy Pogoda w marcu jest zmienna.. opisujących ją Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-04-01 13:38:52.. Rodzic podaje słowa, a dzieci starają się ułożyć z nimi zdania.. deszcz.. 1.Zadanina matematyczneDzisiaj UBU i Pola rozmawiaja o pogodzie..

...ułóż trzy zdania na temat marcowej pogody.

Cała przyroda budzi się do życia!. Jaką pogodę możemy mieć latem, a jaką zimą?. Załóż Kalendarz pogody.I .Układanie zdań o marcowej pogodzie.. Nie szkodzi!. Rodzic podaje słowo, a dziecko stara się ułożyć z nim zdanie.. Rozkwitają pierwsze wiosenne kwiaty.I • Na podstawie ilustracji opowiedz o marcowej pogodzie.. W marcu często pada deszcz.. Lena otworzyła parasol, bo padał deszcz… Potem r. wymienia inne słowa, a dziecko układa z nimi zdania.. Rodzic podaje słowa, a dziecko stara się ułożyć z nimi zdania.. Zajęcie 1.. UBU dowiaduje się o różnych rodzajach pogody i o tym co możemy robić gd.1.. Przy zdaniach złożonych z podrzędnym przydawkowym zaznacz z boku P, a z podrzędnym dopełnieniowym D. Podkreśl zdanie podrzędne i .Temat dnia: Jaka jest marcowa pogoda ?. .• Rysowanie na dużej sylwecie garnka wybranego elementu marcowej pogody.. Chodzi o to ,że mam narysować panią wiosne i napisać kilka zdań.. Rysowanie mazakami na sylwecie garnka, wybranych elementów marcowej pogody (zimowy lub wiosenny).. Np. R. podaje słowo .. Np. N. podaje słowo .. deszcz, a dziecko układa zdania.. odpowiedział (a) 10.03.2010 o 20:28.. Tylko kilka prostych zdań na poziomie kl. 2 podst .. W marcu często pada deszcz.. Rano zakryly slonko i drobny W taki poranek zawsze mamy ze sobaUkładanie zdań o marcowej pogodzie.. Czwartek Lekcja 19.03.2020 Uwaga, informacja do rodziców, uczniowie klasy pierwszej nie poznali jeszcze Np. Rodzic podaje słowo deszcz, a dzieci układają zdania.. W marcu często pada deszcz.. Na drzewach pojawiają się pierwsze listki, pączki.. Dobierz odpowiednie wyrazy z ramki.. 10 pytań zdania o marcowej pogodzie 10 pytań zdania o marcowej pogodzie ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt