Odmiana przymiotnika nieokreślonego niemiecki

Pobierz

)Odmiana przymiotnia po rodzajniku określonym i nieokreślonym (B1, B2) Jaki rodzajnik, taka końcówka przymiotnika w języku niemieckim.. Dzisiaj chciałbym zaprezentować wzór odmiany przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym: ein, eine, ein.. - To jest bluza.. Więcej.. Nie występuje w liczbie mnogiej.. 2) Używamy po wyrażeniu es gibt.. Test 1 - sprawdzanie.. Polub.. - To jest chustka.. Zeig alle Fragen!Rodzajnik nieokreślony odmienia się jedynie przez rodzaje i przypadki.. Uważaj, masz tylko 10 minut na jego rozwiązanie:) Powodzenia!. Do przymiotników z rodzajnikiem określonym zadajemy pytania: welcher?. w liczbie pojedynczej i welche?odmiana przymiotnika/ rodzajnik niokreślony.. Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu "kein" i zaimkach dzierżawczych.. Przymiotniki z rodzajnikiem nieokreślnym występują w tym samych sytuacjach co rodzajnik nieokreślony, który poprzedza rzeczownik oznaczający osobę lub rzecz bliżej nieznaną, nieokreśloną, albo jedną z większej liczby osób lub rzeczy.Przymiotniki poprzedzone zaimkiem dzierżawczym: mein(e), dein(e), sein(e), ihr(e), unser(e), euer (eure), Ihr(e) lub przeczeniem kein(e) w liczbie pojedynczej odmieniają się tak jak po rodzajniku nieokreślonym.. W języku praindoeuropejskim przymiotniki nie wykazywały różnic od rzeczowników w deklinacji.Rodzajnik nieokreślony w niemieckim: Czasowniki nieregularne w niemieckim: Rekcja przymiotnika w języku niemieckim: Rodzajnik zerowy w niemieckim: Czasowniki złożone w niemieckim: Rodzaj rzeczowników w niemieckim: Rzeczowniki złożone w języku niemieckim: Liczba mnoga rzeczowników w niemieckim Mianownik: ein netterMann (derMann), einenetteFrau (dieFrau), ein nettesKind (dasKind)Jakiś czas temu umieściłem wpis ze wzorem odmiany przymiotnika z rodzajnikiem określonym..

Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym.

Oceń ten wpis, dzięki!. (To jest (jakiś) kwiatek.). to jest = małe dziecko = Nominati v), musimy użyć rodzajnika nieokreślonego z przymiotnikiem mały - klein, który przyjmuje końcówkę -es.Rodzajnik nieokreślony i określony + przymiotnik + rzeczownik w Dativ'ie, einer - ne' en, der ne' en (rodzaj żeński) Chcąc powiedzieć: Pomagam miłej babci (pytanie komu?. ),Rodzajnika nieokreślonego używamy z rzeczownikami oznaczającymi nieznane osoby i przedmioty, o których mówimy po raz pierwszy, o których wcześniej nie wspominaliśmy: • Das ist eine Blume.. Sprawdź czy wiesz, jakie końcówki dostaje przymiotnik po rodzajniku określonym, a jakie po nieokreślonym.Odmiana rodzajnika nieokreślonego i określonego z przymiotnikiem gerlic.pl Strona 1 Przypadek der die das die (liczba mnoga) Nominativ /Mianownik wer?.

Rodzajnik nieokreślony niemiecki - odmiana.

Ponieważ mówimy o jakiejś tam miłej babci, nie wiemy, o jaką albo czyją miłą babcię chodzi, użyjemy rodzajnika nieokreślonego.Jezyk niemiecki.. W tym ćwiczeniu, użytkownik musi wybrać odpowiedni rodzajnik, który pasuje do rzeczownika pod względem rodzaju i przypadku.. 3) Używamy określając daną osobę, rzecz z większego zakresu.. (która?. Osadź.. (który?. Sprawdź też inne wpisy.Często mylimy się i zamiast rodzajnika nieokreślonego podajemy określony, lub na odwrót.. Przymiotniki z rodzajnikiem nieokreślonym odpowiadają na pytanie: was für ein?. Przykład: Der kleine Mann.. Obejrzyj lekcję i zrób przygotowane przeze mnie ćwiczenia.. Średnia ocena: 4.33 (86%) - 12 głosów.. Odmiana kein w niemieckimOdmiana przymiotnika, to temat kolejnego odcinka "Kwadransu z niemieckim", w którym opowiadałam o tym, jakie końcówki otrzymuje przymiotnik przed rodzajnikiem, jak odmienia się przymiotnik.. pomagam = miłej babci = Dativ), musimy użyć rodzajnika nieokreślonego z przymiotnikiem miły - ne" , który przyjmuje końcówkę -en.. Ten quiz pozwoli ci sprawdzić poziom wiedzy z najtrudniejszego dla uczniów działu jakim jest odmiana przymiotnika.. Po zaimkach dzierżawczych (mein, dein, unser itp. ) i po przeczeniu "kein" przymiotniki mają takie same końcówki, jak po rodzajniku nieokreślonym - w liczbie pojedynczej.Darmowy kurs języka niemieckiego..

Historyczna odmiana przymiotnika.

Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym.. (Ten kwiatek jest piękny.). Przymiotnik odmienia się po rodzajniku nieokreślonym w liczbie pojedynczej w taki sposób, że końcówka przymiotnika wyraźnie wskazuje na to, jakiego rodzaju jest to rzeczownik.. (które?). Der Komputer ist modern.Inaczej odmieniamy przymiotniki po rodzajniku określonym a inaczej po nieokreślonym.. Więcej ćwiczeń dla Odmiana przymiotnika niemieckiego z rodzajnikiem określonym: 0482.. W języku niemieckim występują rodzajniki określone - der, die, das oraz rodzajniki nieokreślone - ein, eine, ein.. vie, ein kleines - das kleine (rodzaj nijaki) Chcąc powiedzieć: To jest małe dziecko (pytanie kto?. Udostępnij Udostępnij wg Karina144.. Edytuj elementy.. Ćwiczenia gramatyczne Przykład: Eine Frau spricht mit einem Mann 1.). Od kwietnia postanowiłam regularnie robić mini lekcje niemieckiego na żywo.Słowa kluczowe: odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym, końcówki przymiotnika, przypadki w języku niemieckim, jakie są końcówki przymiotnika w niemieckim, liczba mnoga rzeczownika..

Język niemiecki da się lubić !

Kein można czasem przetłumaczyć jako "żadna/żaden".. Umiejętność poprawnej odmiany przychodzi z czasem wraz z oczytaniem, osłuchaniem i rozwiązywaniem ćwiczeń.daty po niemiecku (1) odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.ćw.1 (1) odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.ćw.2 (1) pogoda słownictwo (2) zaimek dzierżawczy (1)Das ist ein Kopftuch.. 0%.Ten wpis dotyczy odmiany niemieckich przymiotników z rodzajnikiem nieokreślonym.. W tabeli występują pewne niemieckie słowa: Nominativ - mianownik Genitiv - dopełniacz Dativ - celownik Akkusativ - biernikOdmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w języku niemieckim nazywa się Adjektivdeklination mit dem unbestimmten Artikel.Opis gramatyki: Odmiana przymiotnika niemieckiego z rodzajnikiem określonym.. (jaki?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt