Lektura szewczyk dratewka do druku

Pobierz

Przewidywane osiągnięcia uczniów: Uczeń: • dodaje i odejmuje w zakresie 20, • wypowiada się na określony temat, • wyodrębnia wydarzenia w utworze, • ustala kolejność zdarzeń w lekturze, • zwraca uwagę na cechy bohatera godne naśladowania, • dokonuje oceny .techniczne do wykonania makiety zamku Formy pracy: zbiorowa, indywidualna Metody: praca z lekturą, słowna-pogadanka, pokaz, elementy metody problemowej, praktycznego działania Przebieg zajęć: 1.Oglądanie filmu animowanego pt. "Szewczyk Dratewka".. • Powrót do strony głównej.. Wiek: 3-10.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Szewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzeń.. Od wszystkich dostał drobiazg, dzięki któremu mógł poprosić o pomoc, gdyby jej potrzebował.. Jest to lektura sugerowana dla klasy 2. ksiazka moze stanowic temat zabawy.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Temat: Szewczyk Dratewka - bohater godny naśladowania.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął .Subskrybuj: Komentarze do posta (Atom) CC BY- S Materiały dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych sam ych warunkach 4.0 Międzynarodowe .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej..

Kim był szewczyk Dratewka?

Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim .Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka .. fragment wybranej przez siebie książki (może to być lektura).. W skład zestawu wchodzą karty z krzyżówką, dopasowywaniem ilustracji, nazw oraz podpisów do trudnych słów użytych w książce.. Krzyżówka Smok Wawelski Krzyżówka.. Wreszcie dotarł do miasta, gdzie znajdował się zamek, w którym zła czarownica .Książka Szewczyk Dratewka autorstwa Porazińska Janina , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Ćwiczenie z księżniczkami na rozumienie tekstu oraz logiczne myślenie.. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.. a) zabrał je do swojego domu b) zdjął z głowy czapkę i jak mógł rozrzucone mrowisko na jedną kupę czapką zgarnął" c) przeniósł mrówki do ogrodu 17.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 9,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >Szewczyk Dratewka - Test.. a) zły czarodziej b) rycerz c) kucharz d) wiedźma 4) Kto wskazał Dratewce pannę?Szewczyk Dratewka - Problematyka Każda z baśni niesie jakieś przesłanie, bajka o Szewczyku Dratewce uczy o tym, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony..

grudinchainie1: szewczyk dratewka tekst do druku.

Lektura przewidziana na październik to baśń Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka", która uczy nas, że warto pomagać innym.Wpisy oznaczone tagiem "szewczyk dratewka tekst do druku" (1) #szewczyk dratewka tekst do druku.. Wystarczy, że przeczytasz piękną baśń o magicznym młynku, a wszystko stanie się jasne.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Baśnie naszego dzieciństwa: Szewczyk Dratewka.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego woda morska jest słona?. Wielka litera Wisielec.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Przeczytaj recenzję Szewczyk Dratewka.. a) szył ubrania b) naprawiał garnki c) łatał obuwie 3.. Na Pingerze siedzi: 322 033 .Szewczyk Dratewka.. to książka, która zabierze Cię w niezwykły baśniowy świat.. SZEWCZYK DRATEWKA Koło fortuny.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz; Pomagamy mrówkom odbudować mrowisko - Dodawanie do 20 // Dodawanie do 100 ; Jak Dratewka pomógł pszczołom - Ortografia (ó wymienne)ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło.. iedak był z niego a biedak!. Rebusy - głoskowy i literowy oraz karty do ćwiczenia ortografii i spostrzegawczości.a) kromke chleba b) dwie bulki c) rogala 2. a) szewczyk wyruszyl w podroz..

1) Jak miał na imię szewczyk?

Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną .Szewczyk Dratewka Autor: Janina Porazińska Dawno, dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Klasa 1 Polski Szewczyk Dratewka.. Czym Szewczyk zgarnął mrówkom mrowisko?. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. - Jaką bajkę obejrzeliśmy?. W czasie swojej wędrówki pomógł mrówkom, pszczołom i kaczkom.. Biedny bohater szczególnie potrafi odczuć niedolę słabszych i prześladowanych.Szewczyk Dratewka - ćwiczenia - Materiał zawiera 5 kart.. Forma wydania: broszurowa.. a) Dratewka b) Marchewka c) Brukiewka d) Konewka 2) Komu pomógł Dratewka?. Rozmowa na temat jego treści.. Janiny Porazińskiej.. - Kto jest głównym .15.. W końcu jego dobre uczynki zostają wynagrodzone żoną i pomyślnym życiem.Szewczyk Dratewka - Książka Audio Mp3 dla dzieci (AudioBook)POBIERZ CAŁOŚĆ (pełna wersja audiobooka): Szkolne.jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewkaPewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja..

Dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.

Wymiary: 200 x 250 mm.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Spotkanie z lekturą - "Szewczyk Dratewka".. Za każde 10 minut czytania na głos mogę zamalować sobie jedną cegiełkę wieży.. dookola swiata b) Dratewka kupil sobie samochod c) szewczyk ozenil sie z panna i zamieszkali w zamku 26.. Gdzie szewczyk Dratewka spotkał .Karty pracy dla 1 i 2 klasy do drukowania.. wg Kodymek.Test wyboru sprawdzający znajomość lektury Janiny Porazińskiej " Szewczyk Dratewka" 1.Co Szewczyk Dratewka miał w torbie?. Znajdziesz tu również hSzewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Dzisiaj przekonacie sie, mam nadzieje, ze.. Przejdź na witrynę z plikiem: om.gy/gyEEA / 6 lat temu (29 września) Oglądasz 1-1 z 1 .. Na każdej zamalowanej cegiełce napiszę datę czytania.. Rok wydania: 2016.. Liczba stron: 32.. Czym zajmował się Szewczyk wędrując od wsi do wsi?. a) przemądrzałym szewcem b) dobrym skrzypkiem c) ubogim szewczykiem 16.. Miniatury, które są zmniejszonymi .Klasa 7 Klasa 8 Polski Syzyfowe Prace Test z lektury.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. "Kidipage.com" jest bezpłatną stroną Internetową, której wyłącznym celem jest zebranie stron Internetowych dla osób, które chcą wydrukować kolorowanki, karty pracy lub rękodzieła dla nich samych lub ich dzieci.. a) królikom b) kurkom c) kaczodziobom d) mrówkojadom e) sarnom f) kaczkom 3) Kto mieszkał w wieży?. Finde Lecturn!Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt