Jak napisać opis bibliograficzny książki

Pobierz

Cambridge: Polity Książka (więcej niż …-jakie elementy powinien zawierać opis bibliograficzny książki,-w jakiej kolejności należy elementy te wymieniać,-sposób sporządzania bibliografii załącznikowej …-jak porządkuje się opisy bibliograficzne w obrębie zestawienia bibliograficznego.. Opis …OPIS BIBLIOGRAFICZNY WSTĘPU DO KSIĄŻKI: Elementy opisu: Nazwisko i imię autora wstępu: Tytuł wstępu.. Oznaczenie wydania.. Informacje ogólne 1.1 Wyjaśnienie terminów 1.2.. STYLE CYTOWANIA (citation style), w dużej mierze zależą od dyscypliny i dziedziny naukowej.. Wstępnie, tak powinien wyglądać schemat: Imię i Nazwisko Klasa.. Imię autora można pisać w całości lub jego pierwszą literę wtedy też stawia się …1 OPIS BIBLIOGRAFICZNY KSIĄśKI Informacji na temat ksiąŝki szukamy najpierw na stronie tytułowej.. Nauczyciel prezentuje …Opis bibliograficzny artykułu z książki Po pierwsze jest krótszy.. r u a) dokumentu a o a a y Książka Rozdział w książce Artykuł z …Jak napisać bibliografię.. Stosowane normy 2.. 1 Wykaz niezbędnych elementów opisu bibliograficznego dla podstawowych typów dokumentów.. Dowolny Podręcznik Szkolny.. Tytuł pisze się kursywą lub w cudzysłowie - nie można pisać w obu wariantach.. Tytuł.. Po trzecie, data napisania …Jak napisać bibliografię Bibliografia jest spisem publikacji, które wykorzystano przy tworzeniu tekstu..

Opis bibliograficzny 2.1.

W menu po lewej stronie, pod logo Wikipedii …Opis bibliograficzny książki (jeden do trzech autorów) Haynes, J. (2005).. W: Opis książki, w której zawarty jest wstęp, numery …Pierwszym elementem jest oczywiście autor - albo jakaś konkretna osoba, albo grupa osób.. Uwagi ogólne 2.2.. Umieszczane są w obrębie tekstu …Tab.. W dalszej kolejności korzystamy z karty przedtytułowej, metryki …Możesz sporządżić opis bibliograficzny podanych książek?. Do opracowania pisemnej części pracy stosuje się również przypisy bibliograficzne.. Uczniowie wymieniają elementy opisu bibliograficznego: nazwisko i imię autora, tytuł, wydanie, miejsce wydania, wydawca, rok wydania itp. 4.. Wpisy w bibliografii umieszcza się w porządku alfabetycznym; Bibliografię można podzielić na grupy, np. akty prawne, monografie, słowniki, publikacje …W związku z tym w skład pełnego opisu bibliograficznego wchodzą następujące elementy: autor, tytuł, współtwórcy, numer wydania, numer tomu/części, wydawca, miejsce i …3..

Gotowe wzory opisów bibliograficznych I.

W …Wskazówki.. Miejsce wydania: Wydawca, rok wydania.. Numer ISBN lub wersja skrócona (nie mieszaj w jednej …4 Opis bibliograficzny wstępu do książki Nazwisko i imię autora wstępu, Tytuł wstępu.. Jeśli w żaden sposób nie udało nam się ustalić autora danej publikacji …odpowiedział (a) 25.03.2012 o 23:20.. Po drugie, nie zawiera dodatkowych (opcjonalnych) elementów w opisie.. Temat nr …Jeśli odwołujemy się do tej samej pozycji, ale już innej strony, wówczas uzupełniamy ten zapis o inna cytowaną stronę.. Na początek warto skupić się na ustaleniu odpowiedniej czcionki, marginesów i pozostałych parametrów tekstowych dla opisu …OPIS BIBLIOGRAFICZNY KSIĄŻKI Nazwisko Imię autora, Tytuł, Wydanie, Miejsce wydania, Wydawca, rok wydania, numer ISBN.. Podtytuł, odpowiedzialność drugorzędna (redaktor w pracy …Spis bibliograficzny należy również ponumerować.. Umiejętności: 1.W sytuacjach typowych uczeń potrafi:-odczytać elementy … Tylko jeżeli jest to wydanie pierwsze lub nie …Opis bibliograficzny to wzór, według którego powinno opisywać się książki, publikacje, fragmenty dzieł, filmy, ryciny i inne elementy prezentacji maturalnej..

Opis bibliograficzny książki Autor (Nazwisko Imię), Tytuł.

W: Nazwisko i imię, Tytuł książki, Wydawca, Miejsce i rok wydania, strona …Normy opisu bibliograficznego, czyli tzw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt