Technologia gastronomiczna test z drobiu

Pobierz

Co to jest układ funkcjonalny zakładu gastronomicznego?. 4.test diagnozujący z technologii gastronomicznej z towaroznawstwem kl I Izabela Agnieszka Romaniuk Test dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej o profilu posadzkarz Dariusz Zaucha Test powtórzeniowy - DRÓB Ewa Ancerowicz/ Technologia gastronomiczna / Referaty.. Odmianą galarety jest auszpik, który wykorzystuje się do sporządzania zimnych dań zestudzania mięs, pasztetów, zabezpieczania wędlin na półmisku przed wysychaniem.1 Barbara Zielonka Anna Przesmycka TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Z TOWAROZNAWSTWEM Poradnik metodyczny dla nauczyciela 1. a) PRAWDA b) FASZ.TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA; KLASA III B; 27.04 K. GOŚCINIAK LEKCJA 340-344 TEMAT: ZAKĄSKI Z MIĘSA ZWIERZĄT RZEŹNYCH I Z DROBIU Zakąski z mięsa dzieli się na zakąski z mięsa surowego, gotowanego i pieczonego.. Potrawy przygotowano zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej.Uczta była przednia.Galarety sporządza się z elementów mi ęsa zwierząt rzeźnych, drobiu i ryb, zawierających dużo tkanki łącznej (kolagenu) ze składnikami aromatyczno- smakowymi z dodatkiem żelatyny lub bez.. Obejrzyjcie prezentację, znajdziecie w niej asortyment potraw z drobiu gotowanego: POTRAWY_Z_DROBIU_GOTOWANEGO.pdf.. Filmy.. B przestrzenne powiązanie ze sobą komór chłodniczych.. Na podstawie ww materiału napisz i prześlij na podany niżej adres: - czynności wykonywane przy serwowaniu zakąsek - dodatki do zakąsekTechnologia gastronomiczna z towaroznawstwem..

Przedmiot: technologia Nazwa testu: Drób wer.

Do produkcji zakąsek używa się surowca pierwszej jakości.2.. Potrawy z drobiu duszonego i podroby 38 Technika duszenia Asortyment potraw Zastosowanie podrobów .Technologia sporzadzania potraw (zupy, potrawy z miesa zwierzat rzeznych, drobiu i ryb; potrawy polmiesne, jarskie, z owocow i warzyw, przystawki, desery) i ciast w dietach eliminacyjnych.Zasady wytwarzania potraw dietetycznych w wybranych jednostkach chorobowych.Pracownia technologii gastronomicznej Zajecia praktyczne 2.. 30.11.2020- PONIEDZIAŁEK.. 2 Projekt okładki: Joanna Plakiewicz Redakcja: Barbara Gers Redaktor prowadzący: Stanisław Grzybek Wydawnictwo REA s.j Warszawa, ul. Na lekcji technologii gastronomicznej uczniowie kl.3k wykonali potrawy z drobiu takie jak: kotlety pożarskie,kurczak duszony w sosie pieczarkowym, kurczę pieczone,oraz filety z drobiu w cieście francuskim .. C przestrzenne powiązanie ze sobą magazynów.. Zapiszcie temat lekcji w zeszytach: "Potrawy z drobiu gotowanego".. Pomidory zaliczamy do warzyw:TEST Z TECHNOLOGII I TOWAROZNAWSTWA KL IV LE Mięso, drób i ich przetwory Test zawiera pytania dotyczące zakresu wiedzy technologicznej i towaroznawczej.. POTRAWKI_I_PULPETY.m4a.. 8 - 10 0 C Pomieszczenia wilgotne (wilgotność względna 95 0 C) przewiewne, temp..

Potrawy duszone z drobiu 179 5.4.

Imię i nazwisko: Klasa: Data: 1.Siekanie mąki z tłuszczem, dodanie żółtek i zarobienie składników w jedną całość to technika sporządzania ciasta: .Udostępniaj darmowe streszczenia, materiały przygotowujące do egzaminów, notatki z wykładów, rozwiązania i wiele innych!potraw z drobiu 199 Test z technologii gastronomicznej (ciasta, zupy, sosy)Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem: Cz. 3 Part 3 of Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem , Aleksandra Procner , ISBN , 9788302031700 AuthorSprawdzian wiadomosci z technologiiPlik sprawdzian z drobiu technologia gastronomiczna.pdf na koncie użytkownika warriorninja4 • Data dodania: 17 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Spotkanie z drobiem kl. 3k.. Rozpocznij test.z technologii gastronomicznej z towaroznawstwem.. Panieruj ryby z obu stron, następnie strząśnijTest z towaroznawstwa ogólnego 1.Właściwościami chemicznymi towarów są: a) skład chemiczny i zasadowość b) konsystencja i skład chemiczny c) higroskopijność i popiołowość d) kwasowość i twardość 2..

Potrawy z drobiu smażonego 175 5.3.

A przestrzenne powiązanie ze sobą pomieszczeń.. answer choices Masy drobiowej do produkcji sznycli ministerskichDrób część 1/ TEST.. Dział nr 4. to: Potrawy półmięsne oraz jarskie.. Przykładem opakowania zbiorczego jest: a) owinięcie z folii b) butelka c) pudełko kartonowe d) pudło tekturowe 3.Rozdział 4 DRÓB 168 TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Z TOWAROZNAWSTWEM CZ. 2 PODZIAŁ I CHARAKTERYSTYKA DROBIU Drób to ptactwo domowe, które można podzielić na: • drób grzebiący: kury, kurczaki, indyki, perliczki; • drób wodny: gęsi, kaczki; • drób gołębiowaty: gołębie.Test diagnozujący wiadomości klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych z technologii gastronomicznej 1.. 65-100°C ziarna skrobi rozpadają się uwalniając płyn, który tworzy kleik - proces ten nazywamy: A kleikowaniem B dekstrynizacją C jełczeniem D karmelizacją 2.. Kolejowa 9/11 tel./fax: , , Wydawnictwo REA s.j., Warszawa 2006 ISBN Poradnik i wszystkie pomoce dydaktyczne są chronione prawem.TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Z TOWAROZNAWSTWEM Klasa II ZSK Moduł - dział -temat L.p.. Jak nazywamy "starzenie się potraw" zawierających skrobię: A karmelizacja B retrogradacja C .9. przygotować proste potrawy z drobiu, 10. wykorzystywać w produkcji gastronomicznej ryby i owoce morza, 11. przygotować podstawowy asortyment ciast i deserów,4 PROCESY TECHNOLOGICZNE W GASTRONOMII CZĘŚĆ 2 Rozdział 5..

Potrawy z drobiu pieczonego 183 5.5.

Wysłuchajcie mnie, klikajcie kolejno w pliki: ROSOLY.m4a.. 0 - 5 0 C Pomieszczenia suche (wilgotność względna 60%), Temp.. Sprawdzian wiadomości 31 Drób i ptactwo dzikie Obróbka wstępna drobiu i dzikiego ptactwa 32-33 Rozbiór tuszek .. 3.Informacje o Technologia gastronomiczna z obsluga konsumenta 2 - w archiwum Allegro.. Jego rozwiązanie pozwoli Ci sprawdzić, w jakim stopniu opanowałaś(eś) zagadnienia z przedmiotu.. D przestrzenne powiązanie ze sobą dróg posiłków.Plik technologia gastronomiczna test z drobiu.pdf na koncie użytkownika chrsgustafson • Data dodania: 30 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.To play this quiz, please finish editing it.. Zakres treści .. Potrawy z podrobów drobiowych 196 5.7.. Wiadomości uzupełnij z podręcznika Anny Kmiołek-Gizara "Sporządzanie potraw i napojów" część 2., strony: 416 - 418.. Bułkę tartą wsyp do dużego talerza.. Ćwiczenie sprawdzające - sporządzanie potraw z drobiu 199Do gastronomii i handlu drób dostarczany jest w formie tuszek lub elementów po częściowej obróbce wstępnej ( zabiciu odpierzeniu, i patroszeniu) .. Panieruj ryby z obu stron, następnie strząśnij nadmiar mąki - powinna pokrywać ryby cieniutką, równomierną warstwą.. Nazwisko i imię.. Nr testu 62939343.Wykwintna masa z mięsa mielonego drobiowego przetartego przez sito lub zmiksowanego, tablerowanego z dodatkiem kremówki.. Przed przystąpieniem do obróbki wstępnej należy poddać bezwzględnie poddać go ocenie - (zapach i wygląd).. Drób 169 5.1.. Test składa się z 25 zadań oróżnym stopniu trudności.wędliny, drób, orzechy Artykuły zamrożone: mięso, drób, ryby, mrożonki warzywne i owocowe, inne półprodukty mrożone Pomieszczenia suche ( wilgotność względna 60%), Przewiewne, Temp.. Filety zanurz w roztrzepanym jaju (można doprawić solą i pieprzem).. Potrawy z mielonej masy drobiowej 193 5.6.. 27 pytań Uczelnie wyższe disharmony.. D. Punktacja: Klasa.. Maksymalna/minimalna ilość odpowiedzi poprawnych: (1/1) Data..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt