Test ze znajomości treści lektury katarynka

Pobierz

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania .. Służą one tworzeniu statystyk, które pomagają dostosować zawartość .Bolesław Prus Katarynka 1.. Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni".. Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 1906 razy.Lektury / Katarynka.. Katarynka - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Katarynki.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Domowa .Test: Katarynka - test znajomości lektury Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Sprawdź się!. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%.. Zarejestruj się!Katarynka - test wiedzy.. Test składa się z 12 pytań.. poleca 78 % 399 głosów.. Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej.. Katarynka .Test z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" (Rafał Kosik).. Dodawaj wpisy.. Część I (prezentacja głównego bohatera; projekcja wstecz) Pan Tomasz , główny bohater Katarynki, jest dobrze utrzymanym, dystyngowanym starszym panem.. #katarynka #boleslawprus #prus #lekturyszkolne #lekturaUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Kto jest autorem lektury "Katarynka"?

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę i treść utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. by jak najlepiej dostosować treści i funkcje witryny do ich potrzeb i oczekiwań, a także w celach statystycznych.. StrójLatem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder.Test ze znajomości lektury szkolnej Jana Brzechwy pod tytułem "Akademia pana Kleksa".. Kto jest autorem lektury "Katarynka"?. Nie znosił chwil, kiedy na dziedzińcu jego kamienicy stawał kataryniarz i zaczynał dawać koncerty.. Rozwiąż test z lektury Katarynka i sprawdź swoją znajomość fabuły i bohaterów.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.. Boleslaw Prus, "Katarynka" - test z lektury.. Wyslij zgloszenie.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.katarynka sprawdzian ze znajomości treści.pdf (22 KB) Pobierz.. Możesz popisać się wiedzą.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 3 pytania do lektury ,,Katarynka'' 1,2,3,4.. Rozwiąż test!1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .katarynka sprawdzian ze znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Uwaga!. Pierwsza jest silnie nasycona wątkami biograficznymi, druga która stanowi właściwą akcję noweli.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 20gr otrzymywał za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zł dostawał za niewpuszczenie kataryniarzy.zapoznawał się z treścią utworu by nie być zbyt podekscytowanym.. Henryk Sienkiewicz; .. Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Chłopcy z Placu Broni.. Zapisuj ulubione.. Sylwia Alasińska.. wg Otaratajcio.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Znajomosc basni Andersena.Katarynka - streszczenie utworu Bolesława Prusa.. Przetestuj swoją wiedzę.Sprawdzian ze znajomości "Katarynki".. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. poleca 79 %.Katarynka - treść lektury Na ulicy Miodowej, co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej.. Wyniki w sieci .. To wystarczy, bym mogła ocenić Twoją znajomość treści lektury.. Katarynka - streszczenie.. W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Test z lektury szkolnej Katarynka.. Sprawdź się!.

... Spis treści.

Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. Prześlij dzisiaj do mnie wyniki Twojego testu, np. 1d, 2e, 3d itd.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Katarynka Bolesława Prusa znajdziecie na streszczenia.pl.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Mama dziewczynki była krawcową.. Archiwum testow dostepne tylko do odczytu.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Katarynka Bolesława Prusa.Test z lektury ,,Katarynka" .. Szczegóły jego ubioru .Test ze znajomości lektury "Katarynka" Bolesława Prusa .. 9 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Wcześniej, zanim sprowadziła się do kamienicy pana Tomasza, - również ze służącą Janową.. Fajny test ,ale znalazłem błąd w pytaniu:,,Ile bohater płacił strażnikowi za zakaz wpuszczania kataryniarzy?". Jest zamożny i interesuje się sztuką.Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Wyślij zgłoszenie.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.Elementy świata przedstawionego Czas akcji Czas bliżej nieokreślony, ale w noweli pojawia się wiele faktów potwierdzających wiek XIX, m.in: • katarynki - bardzo popularne w tym czasie, w małych miasteczkach podczas odpustów i jarmarków; kojarzą się z krajobrazem XIX-wiecznych miast, szczególnie z Warszawą; • Helena Modrzejewska - pan Tomasz, w zakładzie znanego .2..

#lektury #dladzieci.

• a) Henryk Sienkiewicz • b) Bolesław Prus • c) Juliusz Słowacki 2.Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Test z lektury ,,Ten obcy" - Test z lektury "Karolcia" - Test z lektury Zaczarowana zagroda .. Test z lektury katarynka.. Wazonik ze spinaczy do bielizny.. Latem, nosił on wykwintne, ciemno-granatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty, połyskujące jak zwierciadła — i — nieco wyszarzany .Test Kamizelka, Kamizelka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Plik Katarynka.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Lektury kl. 4(1) • Data dodania: 7 sie 2013Kompozycyjnie Katarynka podzielona jest na dwie części.. A) Dziewczynka straciła wzrok z powodu choroby(w wieku 6 lat zachorowała na gorączkę i przez 2 tygodnie była nieprzytomna a potem opadła z sił i tylko leżała).Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Katarynka".. trzecioosobowy, wszechwiedzacy, ze skrupulatnoscia opowiada o szczegolach zycia zarowno p. Tomasza, jak i przezyciach dziewczynki.Wyobraz sobie,Następnie rozwiąż test ze znajomości lektury.. Dziewczynka mieszkała ze swoją mamą i jej przyjaciółką.. Pliki ciasteczek wysyłamy wyjątkowo.. pytanie 1 z 15.. Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury katarynka': 10000+ .. test ze znajomości lektury Ruletka.. Opublikowano: 14 grudzień 2020.. Treść .. Stronił od zgiełku i hałasu, a od pewnego czasu stał się wrażliwy i szczególnie wyczulony na dźwięki katarynki.. Były to zdjęcia Heleny Modrzejewskiej.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Konspekt do lekcji jezyka polskiego w klasie V. Anna Poloczek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt