Lektury przygody tomka sawyera

Pobierz

22 Obserwuj autora.. Akcja całej powieści toczy się w miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi i najbliższej okolicy.. a) Nie wiadomo b) szukali .Przygody Tomka Sawyera.. 1) Kto napisał książkę?. Dodaj do ulubionych.. (ze względu na kilka tłumaczeń są 2 poprawne odpowiedzi)Przygody Tomka Sawyera w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Akcja dzieła jest wartka, pełna zaskakujących zwrotów, a w ciąg przygód głównego bohatera wpisany został wątek, dotyczący morderstwa doktora .Test z lektury pt. "Przygody Tomka Sawyera".. Rozdział 2.. Gołowąs ten jest kilkunastoletnim (jedenastoletnim) sierotą, którego wychowywała ciotka Polly, gdyż jego mama zmarła, a o tacie .Przygody Tomka Sawyera - darmowy audiobook na wolnej licencji.. Artyzm "Przygód Tomka Sawyera" Utwór Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera" można zaliczyć do gatunku powieści przygodowej z elementami kryminału.. Tomek był sierotą, razem ze swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly.. Wrócił do domu tuż przed kolac ą i zabrał się do pomocy małemu Murzynkowi w rąbaniu drzewa na podpałkę.. - Dalsze losy Tomka Sawyera możemy poznać w książkach ""Przygody Hucka Finna", "Tomek Sawyer za granicą" oraz "Tomek Sawyer detektywem" Streszczenie wydarzeń.. Ciocia za karę kazała chłopcu malować w .Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z lektury " Przygody Tomka Sawyera " 2011-05-23 13:17:59 " Przygody Tomka Sawyera " charakterystyka Tomka 2011-05-24 16:39:06 streszvzenie do lektury ,, przygody tomka sawyera " 2011-02-15 20:25:53Test zawiera 25 pytań..

1.Streszczenie lektury pt. "Przygody Tomka Sawyera" Rozdział 1.

a) W Mediolanie b) W amerykańskim St. Petersburgu c) W Krakowie 3) Kto donosił ciotce Polly na Tomka?. Opowieść o przygodach Tomka Sawyera jest prowadzona w czasie przeszłym- narrator w ostatnim rozdziale wspomina, że bohaterowie obecnie są już .Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, ciągle coś psocił.. finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Orange.Klasa 4 Klasa 5 Polski.. Eryk; Sid; Joe; Sprawdź się w poniższych tematach: Tomek i przyjaciele.. Część 2.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Tytuł : Przygody Tomka Sawyera Tytuł oryginalny : The Adventures of Tom Sawyer Autor : Mark Twain Rodzaj literacki : epika Gatunek literacki : powieść Data pierwszego polskiego wydania : 1901 rok Kolejne części przygód Tomka Sawyera i jego przyjaciół : - Przygody Hucka Finna - 1884 r. - Tomek.Bohaterowie utworu pt. "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową , Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.Test z lektury ,,Przygody Tomka Sawyera".. Chłopiec był sierotą, nie miał innych bliskich..

1.Kim był Tomek Sawyer?Test z lektury: Przygody Tomka Sawyera - Teleturniej.

Przygody Tomka Sawyera Prawda czy fałsz.. 2) Jak miał na imię przybrany brat Tomka 3) Kto opiekował się Tomkiem i Sidem?. Audiobooki przygotowane w ramach projektu finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Orange.. Część 1.. Tomek jest sierotą, opiekuje się nim ciotka Polly.. 1) Kto jest autorem książki?. Na co dzień biegał boso, w zniszczonym, wygodnym ubraniu, w którym czuł się swobodnie.. a) Marek Twain b) Lucy Maud Montgomery c) Ferenc Molnar 2) Gdzie toczy się akcja?. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.. pytanie 1 z 15.. Część 3.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jak nazywał się brat przyrodni Tomka Sawyera?. Jak nazywa się wyspa, na której mieszkają bohaterowie bajki "Tomek i przyjaciele"?. Często psocił i ciocia nie potrafiła poradzić sobie z jego zachowaniem.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Quiz o lekturze "Przygody Tomka Sawyera"..

Sprawdzian znajomości lektury Przygody Tomka Sawyera autorstwa Marka Twaina"Przygody Tomka Sawyera" to jedna z powieści amerykańskiego pisarza Marka Twaina.

Jak miała na imię postać na obrazku ?. sojer) - bohater główny, tytułowy, sierota, wychowywany przez ciotkę Polly.. Pewnego dnia Tomek wdał się w bójkę z eleganckim nieznajomym chłopakiem.. Przysparzał spokojnej, prostolinijnej kobiecie wielu zmartwień, ciągle coś psocił.. Udostępnij.. Przygody Tomka Sawyera to najsłynniejsza powieść dla młodzieży autorstwa amerykańskiego pisarza Marka Twaina.. W niedzielę chłopiec ubierał się w " drugie .Tomek był sierotą, razem za swoim przyrodnim bratem Sidem mieszkał u ciotki Polly.. Pewnego razu spotkał w swoim miasteczku, Saint Petersburg, nieznajomego, elegancko ubranego chłopaka, z .Przygody Tomka Sawyera - powieść dla młodzieży amerykańskiego pisarza Marka Twaina z 1876 roku; pierwsze polskie wydanie - rok 1901.. Jakimi pojazdami są bohaterowie bajki.. PRZYGODY TOMKA SAWYERA - TEST Koło fortuny.. Życzę powodzenia i zaczynamy.Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska .. Bez gniewu pochyliła się i zaczęła szturchać miotłą pod łóżkiem, lecz i tam nie znalazła chłopca.. Tomek mieszkał w Saint Petersburgu wraz z przyrodnim bratem u cioci Polly.. Tomek Sawyer żyje w St. Petersburgu nad rzeką Missisipi z ciotką i przyrodnim bratem..

W powieści, której głównym wątkiem są przygody chłopca w małym miasteczku, Mark Twain ukazuje ówczesne ..."Przygody Tomka Sawyera" Quiz wiedzy z lektury "Przygody Tomka Sawyera".

4 lata temu.. Rozdział I.. 15 września 2014 Przygody Tomka Sawyera Tomek Sawyer Prezentacja postaci: Tomek Sawyer (czytamy sojer) to bohater główny, a zarazem tytułowy.. a) Huck b) Sid c) Amy 4) Dlaczego Tomek i jego przyjaciel udali się na wyspę?. Starsza pani kilkakrotnie zawołała Tomka, po czym poprawiła okulary i rozejrzała się po pokoju.. Darmowe, opracowane, pełne.Autor: Rudyard Kipling Ur. 30 grudnia 1865 r. w Bombaju Zm. 18.Tomek istotnie poszedł na wagary i świetnie się bawił.. 29.Przygody Tomka Sawyera - streszczenie szczegółowe.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Tomek za karę miał w sobotę malować płot.. Pewnego razu spotkał w swoim miasteczku, Saint Petersburg, nieznajomego, elegancko ubranego chłopaka, z którym wdał się w bójkę.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. W domu mieszka z ciotką, młodszym przyrodnim bratem Sidem i kuzynką Mary.. Wreszcie podeszła do drzwi i rozejrzała się po ogrodzie.Przygody Tomka Sawyera - Test.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Przygody Tomka Sawyera - streszczenie.. Przygody Tomka Sawyera labirynt Labirynt.. Wydanie to nie zawiera opracow- Lektura doczekała się wielu adaptacji filmowych, musicali oraz filmów animowanych na podstawie powieści.. Nie jest grzecznym i spokojnym chłopcem — to zdecydowanie mały urwis.Mark Twain Przygody Tomka Sawyera tłum.. wg Alohomora.Wydanie Przygód Tomka Sawyera kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Miał krótkie kręcone włosy i było to przyczyną jego wielkiego zmartwienia - Tomek uważał, że loki to " rzecz niemęska ".. Jan Biliński Wstęp 1.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna.Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.. "Przygody Tomka Sawyera" rozsławiły nazwisko pisarza na całym świecie i weszły do kanonu literatury dziecięcej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt