Opis obrazka angielski co

Pobierz

Jest to coś, czego nie możemy przewidzieć, nigdy nie wiadomo, co będzie na obrazku, więc jedyna szansa na to, żeby dobrze wypaść - jest po prostu wyszukiwanie materiałów edukacyjnych z przykładowymi opisami obrazków po angielsku I praktyka.Oto kilka przydatnych zwrotów do opisu obrazka po angielsku: Po pierwsze określ, co widzisz na obrazku: - osoby.. Ale jest to też świetne ćwiczenie na utrwalenie słownictwa i czasów gramatycznych!. Robię kleksy / Autor Barbara Michalak / 8 maja 2019 8 maja 2019 Opis obrazka lub zdjęcia to świetna praktyka dla tych, którzy chcą przystąpić do ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego, gdzie jednym z zadań .Opis obrazka po niemiecku - wzór nr 1.. Radzi sobie w większości sytuacji podczas podróży do regionu, gdzie mówi się językiem angielskim.Za sam opis obrazka możemy dostać maksymalnie 2 punkty.. Zacznijmy od początku.. W tej sekcji dostępne są następujące materiały do wydruku: Opisz obrazek: Na łyżwach.Opis Obrazka Po Norwesku | Stoją na dworcu kolejowym i patrzą na siebie.. Nauka angielskiego z Gettin .ITp - język angielski - podstawowy Proszę obejrzeć filmiki na YouTube: Opis obrazka po angielsku Opis obrazka - matura ustna z angielskiego Opis obrazka na maturze.. Dodaj do playlisty dodaj do ulubionych podziel się linkiem!. (2L - dwuliniowa lub 3L - trzyliniowa) Jeśli na arkuszu z ćwiczeniem zabraknie miejsca do pisania, możesz wydrukować dodatkowy czysty arkusz z liniaturą (kliknij, by pobrać: 2L // 3L )..

Opis obrazka po angielsku - wzór nr 2.

Gdzie się znajduje.. W tej sekcji chcemy Cię przygotować do zadania 2, które wymaga od zdającego przede wszystkim zwięzłego przekazu informacji.. Pamiętaj, żeby zawsze podać trzy informacje: kto/co jest na zdjęciu?. Tym razem o zadaniu drugim, czyli o opisie obrazka (i nie tylko) z pom.Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka.. Kto jest?. Do opisu powinniśmy wykorzystać czasy teraźniejsze, przede wszystkim Present Simple (czyli prosty) do powiedzenia, co widzimy na ilustracji, oraz Present Continuous (czyli ciągły) do wyrażenia czynności, które są wykonywane na obrazku.Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. co się dzieje?. Na tym poziomie kandydat rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, poruszających znane jej sprawy i zdarzenia typowe dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd.. Zaraz po tym użyj: - in the foreground - na pierwszym planie.OPIS OBRAZKA I ODPOWIEDŹ NA TRZY PYTANIA.. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).. 23 sierpnia 2012 - 5 min czytania.. 5 punktów), przyznawanych na koniec egzaminu za ogólne umiejętności językowe i płynność wypowiedzi.liniatura do zapisania opisu przez dziecko..

To tak naprawdę wprowadzenie do opisu obrazka.

Dziś podpowiadamy, jak świetnie poradzić sobie z niemal każdą fotografią na maturze.. Czas trwania tej części egzaminu nie powinien przekraczać 4 min.. Gdzie się znajduję?. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. 4) Opowiedz mi o dniu, gdy….Dany zespół ma 15 lub 30 sekund na przygotowanie się do opisu obrazka.. Der Junge umarmt das Mädchen.Opis obrazka ze strony 264 na angielski z repetytorium macmillan dla liceum zadanie dodane 6 kwietnia 2011 w Język angielski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła średnia] opisdnia lip 31, 2015.. Zadanie drugie na maturze składa się z z czterech części: 1) Opisu obrazka 2) Pytania do obrazka 3) Pytania łączącego obrazek z Twoją osobą.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Kolejny odcinek o tym, jak maturę ustną zdać dobrze oraz o tym, jak ją zdać po prostu.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. PRZYGOTUJ SIĘ DO MATURY NA 100%.. J ak wiemy matura ustna z języka obcego od roku 2012 ma nieco inną formę.. Drugie oficjalne zadanie na maturze ustnej z angielskiego to opis obrazka zawartego w zestawie pytań..

Gdzie się znajduje.Opis obrazka po angielsku - praktyczne wskazówki.

Dlaczego więc tak wiele osób traci punkty za treść podczas tego zadania?. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. - rzeczy.. Taką ilustrację należy opisać uwzględniając miejsce, które przedstawia obrazek, osoby, które się na nim znajdują oraz czynności przez nie wykonywane.Opis obrazka lub zdjęcia - świetne ćwiczenie, dzięki któremu już zawsze z łatwością opiszesz to co widzisz.. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Może i tak, ale są to dość łatwe 2 punkty, a robiąc to składnie i z zamysłem, zawsze możemy zarobić dodatkowe punkty (z puli max.. Opis obrazka zostaje wykonany w ten sposób, że za każdym razem jedna osoba z grupy mówi jedno zdanie.. Kolejna osoba mówi następne zdanie tak, aby było ono logiczne i poprawne pod względem gramatycznym oraz aby pasowało do struktury opisu obrazka.Matura ustna z języka angielskiego: pytania egzaminatora do ilustracji.. I think, that the boy on this picture is very handsome.Opis obrazka po angielsku to najtrudniejsza rzecz na maturze.. Na początku musisz podać najbardziej ogólne informacje na temat tego, co przedstawia zdjęcie: przede wszystkim kogo np. The photo shows two young people in a park.Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu szczegółowego opisania tego, co widnieje na przedstawionym obrazku, lecz także potwierdzamy, że umiemy myśleć analitycznie i spokojnie planować naszą wypowiedź.Opis obrazka po angielsku - jaki czas zastosować?.

J ednym z zadań na egzaminie ustnym jest opis obrazka po angielsku.

Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Możesz także podzielić opisywanie obrazka na maturze z angielskiego na 5 etapów: Opis motywu obrazka po angielsku.. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .Opis obrazka jest jednym z najprostszych zadań na maturze ustnej.. Administracja serwisu.. (opis osób i emocji), gdzie jest?. Na pozór proste zadanie, może okazać się tym najtrudniejszym.. Nie odkładaj powtórki na ostatni dzwonek.Opis obrazka po angielsku - zwroty, matura ustnaOPIS OBRAZKA PO ANGIELSKU - PRZYKŁAD 1 OBRAZKA PO ANGIELSKU - .Opis obrazka po angielsku - Umiejętność opisania obrazka po angielsku bardzo przyda ci się na maturze ustnej.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis obrazka na maturze.. Wykonanie takiej czynności pozwala w krótkim czasie skutecznie ocenić poziom znajomości języka na różnych .Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j. angielskiego .. (opis czynności).Co powinien umieć kandydat?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt