Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze w bierniku ich

Pobierz

Zaimki osobowe odmieniamy.. Jak wspominałam we wpisie o Nominativie i Akkusativie bardzo nie lubię używać polskich nazw przypadków na niemieckie przypadki, ale wiem też, że sporo osób szuka haseł typu "niemiecki biernik", więc dziś zdecydowałam się na łączony tytuł.Zadanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist Rozwiązanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist der saft fur ich mich.. Z całą pewnością fiszki pomogą w opanowaniu zaimki osobowe w bierniku - niemiecki, która jest dość wymagająca.. W tabeli znajdziesz tylko dwa z nich, bo pozostałe zachowują się dokładnie tak samo.. Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy .. a) er b) es c) ihm d) ihn 4) Das Obst ist gesund.Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają za zadanie informować, do kogo należy konkretny przedmiot, określają przynależność i posiadanie a więc odpowiadają na pytanie "czyj?. Różnią się one tym, że zaimki dzierżawcze występują samodzielnie .Zaimki osobowe w bierniku - Test.. 2013-02-06 17:46:15Zaimki dzierżawcze odmieniają się także w celowniku i bierniku ale o tym innym razem.. Zaliczaj.pl.. 2 Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze : 1 ich - 2. du - 3. er .Zaimki dzierżawcze w bierniku Zaimki dzierżawcze też zawsze kopiują rodzajnik nieokreślony w liczbie pojedynczej, w liczbie mnogiej określony..

289 I ZAIMEK 3 Wpisz zaimki dzierżawcze w odpowiedniej formie.

Nie należy zmieniać kolejności podanych wyrazów, natomiast -jeśli to konieczne - dodać inne wyrazy, taka by otrzymać zdania logiczne i gramatycznie poprawne.W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w bierniku (Akkusativie).. Zanim przejdziemy do naszego zagadnienia, musimy wrócić do lekcji 1 o zaimku osobowym.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Zajmuje on w zdaniu miejsce rodzajnika i nigdy nie występują one razem (czyli przed rzeczownikiem znajduje się albo zaimek dzierżawczy albo rodzajnik).. my (mój, moja, moje moi, moje) our (nasz, nasza, nasze nasi, nasze) your (twój, twoja, twoje twoi, twoje) your (wasz, wasza, wasze wasi, wasze) his (jego)Zaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim..

6.Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.

Zaimek dzierżawczy ma różne formy dla różnych osób.Wstaw zaimki dzierżawcze w odpowiedniej formie: 1 .. W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w celowniku (Dativie).Aby ten temat nie sprawiał Ci większych trudności możesz zajrzeć do wpisu o używaniu niemieckiego Dativu.. Dla przypomnienia III przypadek odpowiada na 1 podstawowe pytanie, które tłumaczymy na 2 sposoby: wem?Zakładka ćwiczenia to obszerny zestaw ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych, podzielony według zagadnień w spisie treści: rodzajnik, rzeczownik, zaimek, przyimek, przymiotnik, czasownik, składnia, czasy.. Zaimki niego, niemu, niej występują tylko po przyimkach.. ".W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.W języku polskim oprócz form mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich stosowany jest zaimek swój, który zastępuje .W zdaniu zaimki te występują w roli dopełnienia.. Korzystanie z witryny bez.Zaimki osobowe.. Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek.. Zaimki osobowe zastępują rzeczowniki.. Każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada bowiem określona forma zaimka dzierżawczego: ich (ja) ⇒ mein Vater (mój tata)Wpisz zaimki dzierżawcze w bierniku.. Do pierwszego typu należą zaimki występujące w funkcji przymiotnika.. Wykorzystaj w odpowiedniej formie wyrazy podane w nawiasach..

Pamiętaj o zastosowaniu dopełnienia w bierniku.

Kliknięcie na którekolwiek z zagadnień spowoduje dalsze rozwinięcie i prowadzi do ćwiczeń, dotyczących konkretnego zagadnienia gramatycznego.Nic prostszego!. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Zad.. Czy w niemieckim jest tak samo, czy w 3 os. rodzaj też jest określony przez przedmiot?W języku angielskim wyróżniamy dwa typy zaimków dzierżawczych.. Liczba mnoga.Zaimki osobowe to wyrazy określające osoby i zastępujące rzeczownik.. (Zaimek dzierżawczy w mianowniku.). Na podstawie zaimka osobowego możemy wskazać osobę w jakiej występują: 1. os. ja - ich 2. os. ty- du 3. os. on, ona, ono - er, sie, es.. Zaimki dzierżawcze są ściśle związane z tzw. określnikami dzierżawczymi (Possesive Determiners).. Krótkich form zaimków osobowych mi, cię, ci, go, mu nie używamy ani na początku, ani na końcu zdania.. Dzięki fiszkom można poznać nie tylko zaimki osobowe w bierniku niemiecki, ale też wiele więcej.Gravity.. Najbardziej efektywne są fiszki i nie ma w tym nic dziwnego.. Przed rzeczownikami rodzaju żeńskiego oraz przed wszystkimi rzeczownikami liczby mnogiej zaimek dzierżawczy przyjmuje w mianowniku (pierwszy przypadek) końcówkę "-e".mam takie krótkie pytanie dot..

Zaimki dzierżawcze - w funkcji przymiotnika.

zaimków, a dokładniej jak w niemieckim mają się ich rodzaje w poszczególnych osobach, np. w polskim w 1 i 2 os. rodzaj odnosi się do przedmiotu, np. mój, moja, twój, twoja, a w 3 os. do podmiotu, np. jej, jego.. Rolą zaimka dzierżawczego jest informowanie, do kogo coś należy.. Zaimki osobowe w bierniku mają następującą postać: liczba pojedyncza liczba mnoga I you he she it me you him her it mnie ciebie jego ją jego, to we you they us you them nas was ich, je Zaimki osobowe w roli dopełnienia mogą zastąpić dopełnienie rzeczownikowe.. - niemiecki.. Zaimków ja, ty, my, wy (zaimki osobowe 1. i 2. osoby liczby pojedynczej i mnogiej) nie używamy w funkcji podmiotu - znaczenie zaimka wyraża .. Liczba pojedyncza.. 1. ich: 2. du: 3. er: 4. sie 5. es: 6. wir: 7. ihr: 8. sie/Sie Balkon Terrasse…Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze w mianowniku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt