Napisz opowiadanie o quo

Pobierz

Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz, jak za Twoją przyczyną zmienił się przebieg wydarzeń przedstawionych w powieści.Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Postaraj się, by Twoja praca była bogata, wyczerpująca i zgodna z zasadami redagowania charakterystyki.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową".Napisz recenzję filmu "Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.. Neron był postacią uwielbianą przez wszystkich, tak jak i Narcyz, miał szerokie grono wielbicieli jego piękna.Opowiadanie o spotkaniu z bohaterem literackim i przemówienie na temat tego, że książki mogą być źródłem mądrości - takie tematy do napisania mieli we wtorek do wyboru uczniowie VIII .Napisz współczesną wersję legendy o Lechu, Czechu i Rusie.. Tym gestem prosił Nerona o wolność dla Ligi.. Lud domagał się łaski dla Ursusa, Ligi, Winicjusza i ich miłości.. W duszę wkradła się samotność i rozpacz, rozpraszana przez przemijające pory roku.. Praca musi zawierać co najmniej 200 słów.. Był to teren otoczony ogromnymi ogrodami, w których rosły oliwki, cyprysy, były stawy pełne .Napisz opowiadanie o przygodzie, która Was tam spotkała.. GENEZA: Przed napisaniem Quo vadis Sienkiewicz dokładnie zwiedził Rzym w towarzystwie malarza, Henryka Siemiradzkiego..

Napisz opowiadanie o spotkaniu Jacka Soplicy z Markiem Winicjuszem.

Rozmowy z przyjacielem, lektura Ben Hura i Irydiona (ich akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie) oraz pomysł ukazania prześladowań chrześcijan przyniosły efekt w postaci .Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Na moją nieśmiałą uwagę, że jak w sklepie nie ma towaru, to właściciel go zamyka, pani skrzywiła się jak po zjedzeniu kubańskiej pomarańczy.. "Quo vadis" jest powieścią o bardzo złożonej problematyce.. Był bowiem młody i bogaty, a drzwi do dalszej kariery stały przed nim szeroko otwarte.Czy opowiadanie Henryka Sienkiewicza o Neronie można uznać za literackie studium narcyzmu?. Możesz zastosować narrację pierwszo- lub trzecioosobową.5) Możesz zaplanować wypracowanie - przygotuj ( w brudnopisie ) szczegółowy plan rozprawki: zapisz tezę, wypunktuj w postaci krótkich haseł wszystkie argumenty wraz z przykładami i logicznie je uporządkuj, zanotuj wnioski końcowe.. Upierdliwy petent.. Pytania .. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę .Drugi z zaproponowanych tematów brzmiał: "Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, który podczas spotkania nauczył Cię czegoś ważnego.. Podczas spotkania bohater ten nauczył Cię czegoś ważnego..

Napisz opowiadanie, którego akcję osadzisz w Rzymie za czasów Nerona.

Pisarz był zafascynowany historią miasta, zwłaszcza najdawniejszą.. W pracy wykaż się znajomością lektury "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.. (Quo Vadis) Winicjusz i Ligia to główni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis".. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.. Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Wszystkie (1209) Język angielski (747) Język polski (228) Matematyka .Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.. Krzyk zatonął w płatkach śniegu, zapomniany przez świat, jednak niczego innego oczekiwać nie mógł.. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha.. w swojej recenzji udowodnij znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Podczas spotkania bohater ten nauczył Cię czegoś ważnego.. Rządził nim cezar Neron, mieszkający w pałacu na Palatynie.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Napisz dowolny fragment powieści QUO .Problematyka.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza .Quo vadis..

Krok po kroku wdzierało się zapomnienie ...Napiscie mi opowiadanie o miłości Ligii i Winicjusza.

(Co najmniej 200 wyrazów).. Miał wszystko czego mógł tylko zapragnąć.. Urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey w Szwajcarii.. Pożegnalne morze łez tryskało z oczu najbliższych, przerażonych pozostawioną pustką.. Pamiętaj o stosowaniu akapitów.Napisz opowiadanie o ''Karolci'' 2013-12-31 17:13:03 napisz opowiadanie na temat ''moja pierwsza sympatia'' 2011-03-06 14:27:59 Napisz opowiadanie na temat 'jest takie miejsce na ziemi ' 2010-03-18 08:17:57Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Według mojej subiektywnej opinii - tak; opieram ją na kilku argumentach.. (Dekompozycja- Na podstawie wzorcowej recenzji zredaguj kryteria sukcesu do tej formy wypowiedzi).Henryk Sienkiewicz.. Na uczcie Nerona.. Zbudowany na wzgórzach Rzym - bohater powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - był miastem otoczonym murem, zamykanym na noc kilkoma bramami.. Napisz opowiadanie o spotkaniu z wybanym bohaterem z ''Quo Vadis'' POTRZEBUJE NA TERAZ DAJE NAJ Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Geneza utworu i gatunek.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz lekturę.. "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza przenosi czytelnika do Starożytnego Rzymu..

Napisz opowiadanie, w którym Ty lub Twój bohater uczestniczycie w uczcie cesarza i bierzecie udział w2.

Ale właśnie to czyni książkę "Quo Vadis", książką wyjątkową.. Neron znalazł się w trudnej sytuacji, ale .1.. Zorganizował ja z ogromnym przepychem i rozmachem.Napisz opowiadanie o waszej wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości.. Na pierwsze miejsce w utworze wysuwa się wątek miłosny.. bardzo prosze o szybką odpowiedź.Opowiadanie Quo Vadis - Wyobraź sobie, że znalazłeś się w starożytnym Rzymie za czasów rządów Nerona.. Jedna z tych postaci ma się na podstawie tego spotkania czegoś nauczyć.. Cele lekcji: - redaguję opowiadanie, pamietając o umieszczeniu w nim czasu i miejsca akcji, elementów opisu i charakterystyki, zwrotów akcji, retrospekcji, dialogów, punktu kulminacyjnego oraz .Opowiadanie o miłości Winicjusza i Ligii ( Quo vadis ) +2 głosów.. 6,835 wizyt.. Pamiętajcie o wcięciach akapitowych, marginesach .. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik 9.Opis uczty u Nerona.. Co ciekawe, polski .Obraz Rzymu w "Quo vadis".. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Praca musi zawierać co najmniej 200 słów.. bardzo prosze o szybką odpowiedź.. Znudzony Rzymem Neron posłuchał rady chcącego mu się przypodobać Tygellina i urządził ucztę na stawach Agryppy.. Wedle tego, co czytam, czyli mądre rzeczy, opracowane przez uczonych, jestem idealnym, wręcz modelowym kandydatem na resocjalizowanego bezrobotnego.Quo vadis jako powieść o miłości.. Winicjusz był dowódcą jednego z rzymskich legionów.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz lekturę.. 6) Napisz rozprawkę według planu.. Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta.. W dziele, którego akcja toczy się niemal 2000 lat temu, poruszonych zostało wiele kwestii uniwersalnych, ważnych nawet w oderwaniu od określonego kontekstu.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Gdyby nie miłosne perypetie Winicjusza i Ligii, być może nigdy nie dowiedzielibyśmy się co to znaczy prawdziwa i wymagająca miłość.. "Quo Vadis" - opis walki Ursusa z turem / bykiem.. Najsłynniejsze uczty w powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza miały miejsce u cezara Nerona, pierwsza na stawach Agrypy, a druga w pałacu.. Każde wypracowanie na oddzielnej kartce A4.. Powieść ukazuje przełomowy dla historii moment narodzin i umacniania się chrześcijaństwa - wiary, która w czasie rządów Teodozjusza Wielkiego stała się religią panującą w Cesarstwie Rzymskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt