10 zasad zdrowego żywienia prezentacja

Pobierz

Pierwsza z nich brzmi - zalecane są co najmniej 3 posiłki dziennie lecz wskazane 4-5 posiłki, oparte o pełnowartościowe i o niskim stopniu przetworzenia produkty.. Spożywajposiłkiregularnie (4-5 posiłkówco 3-4 godziny) 2.. Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u oraz stronę Internetową zasad prawidłowego żywienia.. Wiktor Szczepaniak Samo tylko zdrowe żywienie to niestety za mało, aby dzieci mogły cieszyć się dobrym zdrowiem i uniknęły nadwagi czy otyłości.. Dla Pacjenta.. Obiad: 15-20% 2.. Podwieczorek: 35-40% 3.. 2.Jedz śniadanie, a drugie śniadanie zabież do szkoły.10.. Regularność posiłków sprzyja dowozowi odpowiedniej ilości energii w ciągu dnia, wpływa pozytywnie na samopoczucie, koncentrację oraz utrzymanie odpowiedniej masy ciała.Dieta to po prostu sposób odżywiania się.. Włącz autoodtwarzanie.Pokrycie dziennego zapotrzebowania na energię podstawowych składników odżywczych 55-75% Węglowodany 30-35% Tłuszcze 10-15% Białka Pokrycie zapotrzebowania na energię Składnik Piramida Zdrowego Żywienia Piramida zdrowego żywienia jest zestawieniem zaleceń żywieniowych.Podstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne.. Bardzo ważnym jest .Prezentacja multimedialna Zawiera kilka porad dotyczących nie tylko zdrowego odżywiania, ale również aktywności fizycznej.poznane zasady zdrowego odżywiania..

10 zasad zdrowego żywienia 10-15% 5.

Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. Spożywajprodukty zbożowe,zwłaszczapełnoziarniste 4.. Piramida odżywiania Prezentacja programu PowerPoint .Zasady zdrowego żywienia 1.. Wysypiaj się.Dzieci i młodzież w wieku szkolnym potrzebują 8-10 godzin snu/dobę.Piramida zdrowego żywienia jest graficznym ujęciem wiedzy dietetycznej zebranej i zweryfikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.. Zachęcam do zapoznania się z 10 najważniejszymi zasadami zdrowego żywienia, które pomogą nam zadbać o szczupłą zdrową sylwetkę.. ZDROWE ODŻYWIANIE.. *Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.. 11.Podsumowanie zajęć i samoocena uczniów.. *Codziennie spożywaj co najmniej 2 duże szklanki mleka.Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wraz z 10 zasadami i komentarzami jest prostym, krótkim i zwięzłym sposobem przedstawienia zasad prawidłowego żywienia i najważniejszych elementów stylu życia, których realizacja daje szanse na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną oraz długie życie w zdrowiu.Informacje te powinny ułatwić codzienne kontrolowanie ilości spożywanych składników i energii, a tym samym pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i stanu zdrowia..

10 zasad zdrowego żywienia.

Następny.. Sprawdź, co jeszcze znalazło się w nowej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.Postaram się przybliżyć nieco, temat zdrowego odżywiania i kilka wskazówek dla osób odchudzających się.. Pamiętajo właściwychproporcjach: ¾- warzywa i ¼- owoce 3.. II śniadanie 20-25% 1.10 zasad zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży .. Strona Główna.. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3-4 godziny).. Wybieraj kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, płatki owsiane z orzechami lub pastę z ciecierzycy.. Posiłki powinny być jedzone o stałych porach w ciągu dnia.. Celem graficznej prezentacji piramidy żywieniowej jest najprostsze i najbardziej przystępne przedstawienie zasad zdrowego żywienia i trybu życia, które pozwolą zachować zdrowie i prawidłową masę ciała na każdym etapie życia.Prezentacja pokazująca w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia.. Jest ich 10, możemy więc uznać je za swoisty dekalog zdrowego odżywiania.. Ważne są też regularne pory posiłków.. Warzywa i owoce spożywajjak najczęścieji w jak największej ilości, co najmniej połowę tego, co jesz.. Jedz regularnie.10 zasad zdrowego żywienia 8 czerwca 2021 0 Przez admin .. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. WODA 1,5-2 l/doba..

... 10 zasad zdrowego odżywiania .

Zwracaj uwagę na to, co pijesz.. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. jednocześnie należy pamiętać, że szkoła , w której dzieci przebywaja kilka godzin powinna dbać o to, aby produkty spożywane w trakcie pobytu były odopwiedniej .prezentacja PowerPoint10 zasad zdrowego stylu życia Styl życia: dieta, ruch, sposoby radzenia sobie ze stresem, środowisko i jakość relacji, jakie nawiązujemy z innymi, w ponad 50 proc. odpowiada za stan naszego organizmu.10 zasad zdrowego stylu życia.. Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Poprzedni.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. 10 zasad zdrowego żywienia.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.10 zasad zdrowego żywienia.. Na śniadanie najlepsze są produkty pełnoziarniste, które powoli będą dostarczać ci energii przez cały poranek.. Organizm funkcjonuje najlepiej, gdy "otrzymuje" regularnie średnioenergetycze posiłki.Prezentacja o zdrowym odżywaniui stylu życia .. Wybieraj zdrowe napoje dla dziecka, szczególnie zalecana jest woda SPĘDZAJ AKTYWNIE CZAS ZE SWOIM DZIECKIEM Dekalog żywienia dzieci c.d.. Bardzo istotne jest również urozmaicenie diety..

...Zasady zdrowego odżywiania według nowoczesnej dietetyki.

z przestrzegania zasad .17 zasad zdrowego żywienia z opisami.. Kolacja 5-10% 4.. Zapewnia to lepszy metabolizm i optymalne wykorzystanie składników odżywczych oraz sprzyja prawidłowej .tematyka zdrowego odżywiania w szkole jest ważnym elementem nie tyklo podstawy programowej ale również programów wspierających ten obszar - np. Program dla szkół.. Dlatego mało urozmaicone pożywienie może powodować niedobory niektórych składników pokarmowych.. Ciekawostki dietetyczne.. Magdalena Gajczy Dyplomowany dietetyk Absolwentka studiów magisterskich na SGGW w Warszawie.. 12.Po 4, 6, 8 i 10 etapie zajęć nauczyciel przyznaje punkty, po dokonaniu podsumowania zajęć zlicza punkty i udziela oceny pisemnej.Rockwell Arial Wingdings 2 Calibri Wingdings Times New Roman Odlewnia metali 1_Odlewnia metali 2_Odlewnia metali 3_Odlewnia metali 4_Odlewnia metali 5_Odlewnia metali 6_Odlewnia metali 7_Odlewnia metali 8_Odlewnia metali Zasady racjonalnego żywienia a utrzymanie i pomnażanie zdrowia.. Odżywiaj się regularnie.. Rozpocznij dzień od sycącego śniadania.. "Talerz" autor: Marta Wilczyńska, lat 6 "Piramida Żywienia Przedszkolaka" (II edycja) - dr Anna Harton Przedszkole Publiczne nr 21, PoznańAmerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne w najnowszym oświadczeniu nakreśliło 10 kluczowych cech zdrowego dla .. rolę żywienia na wszystkich etapach życia.. Przygotował Andrzej Kacprzak .. Wykonaj prezentację multimedialną, która będzie opisywała szczegółowo poniższe zasady.. O tym, jakie produkty, jak często i w jakich proporcjach powinniśmy spożywać, decyduje tzw.Zasady prawidłowego odżywiania *Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. Regularność posiłków (4 - 5 posiłków co 4h) Zdrowy człowiek powinien spożywać regularnie 4-5 posiłków dziennie, przerwy między nimi powinny wynosić 3-4 godziny.. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Pozwala to na ograniczenie .Zasady Zdrowego Żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży.. Jak jeszcze dbać o siebie?. Uwzględnij w prezentacji także skutki niewłaściwego odżywiania się.. 1.Jedz ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu.. *Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego co jesz.. Pamiętaj o właściwych proporcjach: ¾ warzywa, ¼ owoce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt