Napisz dowolne przymiotniki dopisz do nich przymiotniki o znaczeniu przeciwnym

Pobierz

drożdżowe - niedrożdżoweDopisz do każdego przymiotnika po dwa wyrazy.. 4 Zadanie.. 2012-03-29 19:39:13Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu oraz napisz przymiotniki bliskoznacznea- nie: amoral amoralny asexual aseksualny: anti- przeciwko: anti-ageing przeciwko starzeniu anti-drug antynarkotyczny anti-nuclear antynuklearny anti-social antyspołecznyWyrazy o znaczeniu przeciwstawnym zawiera szereg: komfort - luksus, prestiż - autorytet, satysfakcja - rozkosz, optymizm - pesymizm.. Adam jest wysoki.. Część antonimów powstaje poprzez dodanie do przymiotnika przedrostka un-(nie-).. 2009-04-06 18:01:26 Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu oraz napisz przymiotniki bliskoznaczne 2009-12-07 18:06:22 Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym .. 2016-10-27 15:17:30; Dopisz wyrazy z nie o przeciwstawnym znaczeniu.. przykłady dotyczą właściwie nie przymiotników, lecz imiesłowów przymiotnikowych, które do niedawna należało .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 6 Indywidualne.. Ułóż zdania z każdym z poniższych przymiotników (razem ze słowem nie ).. Napisz w zeszycie do edukacji matematycznej temat i dzisiejszą datę.. 5 Zadanie.. Zapisujemy przymiotniki z tekstu pamiętnika i dopisujemy do nich przymiotniki o znaczeniu przeciwnym: cieńsze - grubsze..

Do podanych przymiotników dopisz przymiotniki o znaczeniu przeciwnym (antonimy).

9 Do każdego z poniższych przymiotników dopisz słowo nie, następnie zapisz wnioski.. 2010-09-20 15:33:09Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Dopisz formy stopnia wyższego i najwyższego podanych przymiotników.. Podane przymiotniki wpisz do tabelki.Diagnoza gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej (1) Dla Taty (4) Dlaczego nie należy niszczyć drzew (1) Dni tygodnia (8) Doba (1) Dodawanie (11) Dodawanie liczb sposobem pisemnym (2) Dolegliwości i urazy (1) dom (3) Domino ortograficzne (1) Dopasuj literki (1) Dopełniacz saksoński (1) Dopełnianie do dziesiątek (1) Dopełnianie .Antonimy (Antonyme) to wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym.. Informacje o książce.. (przymiotnik) 2.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. najlepsze - najgorsze.. Zapisujemy przymiotniki o przeciwnym znaczeniu: wysoki - niski.. 10 - dobieramy przymiotniki do bohaterów (charakterystyka postaci) Ćwiczenie nr 8 do lektury "Kapelusz Pani Wrony"Dopisz do podanych wyrazów, wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. Pomysł Karoliny był .. (rzeczownik), Rycerze są zawsze odważni.. Odmieniają się tak jak rzeczowniki - Przykład spanie, chodzenie, robienie Przeczenie nie z rzeczownikami piszemy łącznie.Przymiotnik (Adjektiv) Przymiotniki utworzone od nazw miejscowości, krajów i kontynentów • -er (rzeczownik + -er ), przymiotniki te piszemy dużą literą, nie odmieniamy i nie stopniujemy ich Wien -> W ien er - der Wiener Walzer ( walc Wiedeński ) Köln -> K öln er - der Kölner Dom ( katedra Kolońska ) • -isch (rzeczownik + -isch ) Polen -> poln isch Europa -> europä isch .3. mały ..

...Dopisz przymiotniki o znaczeniu przeciwnym.

2009-04-06 18:01:26 Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym , aż 16 nagród !. 2012-04-14 13:54:14 Dopisz 4 wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym.. krótkie - długie.. Gdy Marcin zgłosił swój pomysł, dziewczynki orzekły, że jest .. 4. blady - nudny -Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. Dopisz po 3 .do podanych rzeczownikÓw dopisz po 4 przymiotniki : ferie, pogoda, sportowiec, ludzie, zjawisko Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation Z4 Ćw.. Przymiotniki i przysłówki obojętnie jakie:) Proszę pomóżcie to na jutro!. Do podanych wyrazów dopisz przymiotniki z przeczeniem nie będące ich synonimami.Tworzymy je najczęściej od przymiotników za pomocą końcówki -e, -o. Przysłówki utworzone od przymiotników (odprzymiotnikowe) zazwyczaj stopniują się (tak jak przymiotniki, od których pochodzą).. Ułóż 4 zdania z dowolnymi przymiotnikami.. Dopisz przymiotniki o przeciwnym znaczeniu - Zadanie 9: Język polski 5.. Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Dopisujemy wyrazy o przeciwnym znaczeniu: spokojny - zdenerwowany, nerwowy, .. Gość.. wielki - malutki.. trudny - łatwy.. słodka-.. Przydatność 50% Państwa i przymiotniki od nich.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ uzupełnij i napisz w zeszycie poniższe przymiotniki.potem dopisz przymiotniki o przeciwnym znaczeniu..

Od przymiotników utwórz za pomocą przeczenia nie przymiotniki o znaczeniu przeciwnym.

wyraźne- gładki-.. wesoły- szerokie-.. gadatliwy-.. łagodne- szybki-.. lekki-.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Dopisz do podanych wyrazów, wyrazy o znaczeniu przeciwnym.. Odpowiedź: D. nieciekaw y, nie ciekaw szy, nie najciekaw szy; nie dobry, a z ły.361.. Uzupełnij zdania przymiotnikami w stopniu wyższym i najwyższym.. :) Daje naj:)Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wyjątkiem są wyraźne przeciwstawienia typu nie mały, ale wręcz mikroskopijny, a także formy stopnia wyższego i najwyższego (niemały, ale nie mniejszy i nie najmniejszy).Jednak przytoczone przez Pana (Panią?). Inne części mowy odmieniające się jak przymiotnik Przymiotniki pochodzące od nazw własnych Antonimy Tworzenie przymiotników Przymiotniki złożone Porównania.Dopisz do każdego własną Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: joasia1122 12.5.2010 (17:29) Podobne materiały.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Stopień równy Stopień wyższy Stopień najwyższy miły wysoki wesoły jasny niski 4.. 2010-01-09 17:33:39; Do podanych słów dopisz wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu.. 2 - uzupełniamy schemat przymiotnikami o przeciwnym znaczeniu niż te zapisane ; Ćwiczenia do lektury "Drzewo do samego nieba" ćw..

1 bo_i…Dopisz do nich przymiotniki o znaczeniu przeciwnym z cząstką "nie".

Dopisz przymiotniki o przeciwnym znaczeniu - Zadanie 9: Język polski 5.Z przymiotnikami cząstkę nie piszemy zasadniczo łącznie.. 10 Do podanych niżej rzeczowników dopisz przymiotnik uczeń gra .ćw.. Ania wpadła na dobry pomysł.. Wszyscy się z niego trochę śmieją, bo jest typem flegmatycznym i powściągliwym.Zapisz po 5 przymiotników i 5 przysłówków w stopniu wyższym i najwyższym.. Zeszyt ćwicze .Spotkanie z przymiotnikiem.. lekki - ciężki.. Pozostałe przysłówki, np. dziś, wczoraj, zawsze, nie stopniują się.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z .Podaj wyraz o znaczeniu przeciwstawnym do tolerancja 2011-09-07 17:23:31; Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu.. Wyrazy zakończone na -anie lub -enie, choć mają znaczenie podobne do czasowników, są jednak rzeczownikami odczasownikowymi.. 5 zdań 2021-01-15 19:01:39; Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. Z podanego tekstu wypisz przymiotniki i dopisz do nich antonimy.. Pamiętaj: "nie" z przymiotnikami piszemy łącznie .. Popatrz na .. rzuty woreczkiem (piłką) do dowolnego kosza lub pudełka na odległość 1,5m.Np.. ciepły - zimny.. Zadanie 2. ładny, wygodny, cały, uważny, posłuszny, czysty, obecny, słodki,grzeczny362.. radosny - smutny.. 1.Napisz podane przymiotniki w formie zdrobniałej.. fajny miły lepszy najgorszy przyjemny rzadki zła grzeczne Wnioski: Nie piszemy łącznie z przymiotnikiem Nie piszemy rozłącznie z przymiotnikiem Ćw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt