Scenariusz lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej

Pobierz

Cele lekcji: 1.Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstu.. Pracownia Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.Interaktywne zabawy matematyczne nadają się zarówno do ćwiczeń w domu pod okiem rodzica, jak również w szkole na lekcjach matematyki czy zajęciach wyrównawczych.. Wesołe zabawy z literami - scenariusz zajęć dla dzieci 6-letnich.. Cele ogólne: 1.Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej ~klasa 1 z wykorzystaniem tradycyjnych metod oraz narzędzi multimedialnych w tym monitora interaktywnego.. Drogi Dyrektorze, zanim podejmiesz decyzję o kupnie tablic interaktywnych, upewnij się, że nauczyciele mają pomysł i możliwości ich dobrego wykorzystania z pożytkiem dla uczniów.Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej ~klasa 1 z wykorzystaniem tradycyjnych metod oraz narzędzi multimedialnych w tym monitora interaktywnego.. A nawet jeśli nie ma ich w klasie na stałe, to zapewne w placów-ce jest co najmniej jedno takie urządzenie do swobodnego użycia przez nauczycieli.. Temat lekcji: Literowe opowieści - zi jak ziarno .. 2.Wdrażanie do wyodrębniania postaci w tekście.. Cele lekcji: 1.Utrwalenie znajomości pór roku.. Pytam uczniów, czy będą pamiętać, czego się dzisiaj nauczyli.Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ.. Treści podstawy programowej: I 4.1, 4.4, 4.6; 6.1 Prowadzący: Katarzyna Szczupak klasa: 1b Data realizacji: 16.05.2019 r. Czas trwania zajęć: 3 godziny Cele ogólne:Była Ekspertem ds. edukacji wczesnoszkolnej w projekcie epodręczniki w Ośrodku Rozwoju Edukacji..

4.Lekcja z wykorzystaniem TIK w edukacji wczesnoszkolnej.

Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk Wydawnictwo JUKA Treść z podstawy programowej W zakresie liczenia i sprawności rachunkowych: Radzi sobie w sytuacjach życiowych, których pomyślne zakończenie wymaga dodawanie lub .Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla uczniów, nauczycieli, dyrektorów oraz samych uczniów.. ScholarisNa zakończenie zajęć wspólnie rozwiązujemy zadania dostępne na platformie wydawnictwa (z wykorzystaniem tablicy interaktywnej) i przypominamy, czego się już nauczyliśmy (uczniowie wymieniają cele lekcji po każdym zadaniu).. Szkoły uczestniczą w wielu projektach i pro - gramach lokalnych oraz krajowych, którychZgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi na nas przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjęliśmy nową politykę prywatności, w której wyjaśniamy w jaki sposób zbieramy .. "Ryby nie tylko na niby" - konspekt zajęć dla uczniów klasy I .. Doskonalenie spostrzegawczości i grafomotoryki..

Wykonanie zadania na tablicy interaktywnej-wyprawa na pole.

Przebieg lekcji: 1.. Temat: Zabawy z alfabetem.. Dzieci mogą uczyć się także samodzielnie, ponieważ program natychmiast informuje, czy odpowiedź do danego zadania jest błędna czy poprawna, a także czy całe zadanie .w pracowniach edukacji wczesnoszkolnej znajduje się tablica interaktywna bądź pro-jektor multimedialny.. Cele lekcji: 1.. Cele sformułowane w języku ucznia: 1.Umiesz opisać zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie.W obecnej erze postępu technologicznego nie może być mowy o skutecznej edukacji bez zaangażowania nowych technologii.. CELE OGÓLNE: dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny;Konkurs na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook z wykorzystaniem tablicy interaktywnej SMART Board.. Kształtowanie umiejętności wielozdaniowego wypowiadania się na temat wakacyjnych pamiątek.. .Scenariusze lekcji dla klas I-III oraz IV-VI 2 listopada 2013 Sebastian Wasiołka Dodaj komentarz Gotowe scenariusze lekcji, które tworzą naukowcy, w ramach Uniwersytetu DziecięcegoLekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z oprogramowaniem Flow!Works Pro V2.0:.. Informacje wstępne: Data 5 III 2013 Klasa II c 2.. Błyskawiczny dostęp do informacji wymusza na nauczycielach nowe podejście do edukacji - by w pełni wykorzystać potencjał dostępnych narzędzi: komputerów, tablic interaktywnych i dostępnego oprogramowania.Wykorzystanie aplikacji OneNote do prowadzenia interaktywnych lekcji z uczniami - szkolenie dla uczestników sieci Aktywna tablica Tworzenie testów i ankiet w aplikacji Forms - szkolenie on-line w ramach cyklu "Edukacja zdalna z wykorzystaniem aplikacji Microsoft".Kreatywne wykorzystanie tablicy interaktywnej w edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko) wcale nie musi wiązać się z zakupem nowych programów..

Temat: Zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej - Bawimy się z Wiosną na łące!

Edukacja polonistyczna i przyrodnicza.. Przygotowanie multimedialnej lekcji Lekcja z wykorzystaniem zasobów medialnych Klasyfikacja zasobów medialnychW tablicach tkwi spory potencjał edukacyjny, ale trzeba trochę czasu poświęcić, aby uczynić z nich narzędzie skutecznej edukacji.. Temat: Dni tygodnia Treści podstawy programowej: I 1.1, 1.3; 2.3; II 6.4 Prowadzący: Katarzyna Szczupak klasa: 1b Data realizacji: 05.06.2019 r. zas trwania zajęć: 2 godziny Cele operacyjne:Darmowe oprogramowanie do tablic interaktywnych Narzędzia Google w służbie edukacji Nowa klasa Google Edycja filmów na kanale YouTube Co ma w sobie tablica Nowoczesna platforma współpracy Programy do kopiowania danych Rozdział 5.. DLA KLASY II.. Materiały edukacyjne zgromadzone w serwisie gov.pl/zdalnelekcje pozwalają odesłać uczniów do odpowiednich tematów i treści, ale wiemy, że edukacja zdalna to nie tylko przysłowiowe wysyłanie linków.. 2.Przypomnienie cech charakterystycznych dla wiosny.. • Pisanie dwuznaku sz.Projekt "Jutro idę do szkoły - program edukacji przedszkolnej" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.. Nowa podstawa programowa dla edukacji wczesnoszkolnej zakłada, że dzieci mają zdobywać wiedzę w czasie zabawy szczególnie w klasie pierwszej.SCENARIUSZ ZAJĘC Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ..

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem TIK w edukacji wczesnoszkolnej w klasie Ic Data: 1.03.2018r.

Temat: Zwierzęta też lubią wiosnę - zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Pełniła funkcję metodyka w projekcie "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii - EDUSCIENCE".1 Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1.. Strona 1 z 64 Scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej do programu wychowania przedszkolnego " Jutro idę do szkoły"Scenariusz modelowego zajęcia edukacyjnego dla dzieci 5 - letnich przeprowadzony przez nauczycielkę Dorotę Kulik w dniu 26.03.2014 roku w PM nr 200. materiałów na aktywnej tablicy (multibook).. W artykule prezentujemy, w jaki sposób przygotować własne interaktywne ćwiczenia.. Konspekt zajęć matematycznych dla klasy III - Gry i zabawy w matematycznym zoo - L. Domańska Konspekt zajęć informatycznych dla klasy V -Graficzne prezentowanie danych w arkuszu kalkulacyjnym - A. Mielcarek Konspekt lekcji matematyki w klasie 4 - Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne i odwrotnie - A .SCENARIUSZ ZAJĘC Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNEJ TABLICY Temat lekcji: Na wycieczce w lesie.. Opracowała: Aneta Sławińska Liczba godzin: 3 Materiały i pomoce: fotografie ziaren zbóż-Internet, plansza interaktywna - Etapy powstawania chleba, chleb wieloziarnisty, wklejki do zeszytu- rodzaje zbóż, plastelina,SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ DLA KLASY II Temat: Calineczka.. 3.Zwierzęta też lubią wiosnę - zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Kształtowanie umiejętności wypowiadania się natemat wiersza i ilustracji.. Temat: Pierwszy śnieg.. Utrwalenie wiadomości o zwierzętach żyjących w Arktyce na podstawie zaprezentowanych .. 3.Wyróżnianie cech związanych z głównym bohaterem.. Cele lekcji: 1.. Zapoznanie uczniów z celami sformułowanymi w języku zrozumiałym dla ucznia i "Nacobezu".. Temat: Wakacyjne wspomnienia.. Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące miejsc wakacyjnego pobytu zScenariusz zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku 3 - 4 lat z zakresu edukacji przyrodniczej, przeprowadzonego w Przedszkolu Miejskim Nr 202 przez nauczyciela Malwinę Dymek.. Konsultacja metodyczna: Alicja Krzyżańska.. Cele sformułowane w języku ucznia:SCENARIUSZ ZAJĘC Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ.. Dlatego we współpracy ze środowiskiem nauczycieli opracowaliśmy kilka .Tablica interaktywna - więcej niż rzutnik: funkcje tablicy i przykłady zastosowania, praca w programie tablicy, Otwarte zasoby edukacyjne, portale i darmowe multimedia w sieci dla każdego przedmiotu i poziomu kształcenia, przykłady portali i źródeł do wykorzystania na lekcji: pomoce dydaktyczne, interaktywne ćwiczenia, gry, etc.,Tablica interaktywna, wydarzenia napisane na paskach papieru..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt