Test ze znajomości królowa

Pobierz

ODPOWIEDZI BALLADYNA - TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY - GRUPA B. 1. d) 2. c) 3. b) 4. c) 5. a) 6. d) 7. d) 8. b) 9. c) 10. c) 11. b) 12. c) 13. d) 14. d) 15. b) 16. b) 17. b) 18. a) 19. d) 20. b)z Biblii; Kain, Abel, królowa Saby, aniołki, Abraham, Mojżesz (wystarczy jeśli uczeń poda jedną z tych postaci) 9. udawał głos kozy.. (0-6) * Dom pana Tumnusa to A. jama w ziemi.. przyprowadził pod okno dziewczynę ze wsi.. B. Jabłkiem.. Autorem łacińskiego przekładu Biblii jest: (1p) a) królowa Zofia, b) święty Hieronim, c) Jakub Wujek.. udała się do spowiedzi, nałożyła wysokie podatki na poddanych, .Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?. rażona piorunem.. Gopło.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Autorem baśni "Królowa Śniegu" jest.. * Zła królowa wyczarowała ptasie mleczko dla EdmundaQuiz nadesłany przez Filipa Chłopickiego z Mamą na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Kto znajdował się w małym domku?. 2) Jakie kwiaty Kay i Gerda uznawali za najukochańsze?. Podaj jego imię i nazwisko.. Jan Brzechwa.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Królowa śniegu, które mogą Ci się przydać do powtórki.. n a siebie.. D. niewielka pieczara wykuta w czerwonawej skale.. B. dosyć duża nora.. Dlaczego?. Kto jest głównym bohaterem baśni "Królowa Śniegu"?.

2013-05-07 16:10:22Test ze znajomości Biblii.

skacząc z murów zamku.. Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" a) Hans Christian Andersen b) Charles Perrault c) Jacob i Wilhelm Grimm 2.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena.. 2.Test sprawdzający rozumienie treści fragmentu baśni.. Prawidłowa odpowiedź to: BLIST Wyobraź sobie, że jesteś Gerdą.. Królowa śniegu - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Królowa śniegu.. Kay i Gerda byli: a) Przyjaciółmi b) Rodzeństwem C) Znajomymi ze szkoły 4.1) Kay nagle stał się dokuczliwy, ponieważ: a) zakochał się w Królowej Śniegu.. c) chciał, ale przysiągł wcześniej Pustelnikowi, że nie będzie królem.. Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury.. d) chciał najpierw załatwić własne porachunki.. konkurs na uzbieranie jak największej ilości malin 9.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. W jaką postać wcieliła się Goplana, oszukując przy tym Balladynę?. Balladyna zmarła: po ciężkich torturach.. mpawlowska_17678.. A. Śliwką.. Jak dobrze znasz tę lekturę?. PRACA PLASTCZNA + OPIS Wyobraź sobie pałac Królowej Śniegu.zostać królową?. Ebenezer"Królowa Śniegu" to lektura w edukacji wczesnoszkolnej..

Jako królowa Balladyna wydała wyrok śmierci na: a) Wdowę.

Podkreślony w tekście (przed pierwszym pytaniem) fragment jest A. opisem pałacu.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. ładne przedmioty w nim odbite wyglądały szkaradnie a brzydkie było widać doskonale.. C. Kay był zupełnie siny z mrozu.. w AlinęKrólewna Śnieżka - Same Quizy, Czas Dzieci.. Maksymalna liczba punktów: 25 1.. Imię i nazwisko: ………………………………………………………….. D. Kay był zachwycony zabawą.. Tags: Question 5 .. Co miał przynieść złej królowej nadworny strzelec, gdy zabije Śnieżkę?. 2011-11-15 15:18:31 Sprawdzian z lektury Syzyfowe Prace?. b) bał się klątwy Goplany.. b) w oku i sercu utknęły mu okruchy zwierciadła.. Wymień 3 autorów ksiąg Starego .a) wierzył, że tylko właściciel korony Lecha może być prawowitym królem.. Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury.4.. Jaka była Królowa Śniegu?. Rozwiąż test i sprawdź!Plik Test sprawdzajacy roz.basni KROLOWA SNIEGU.doc na koncie użytkownika dziewczynka83 • folder lektury • Data dodania: 23 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Balladyna J.Słowacki - test ze znajomości lektury DRAFT.. Kim był pierwszy duch, który odwiedził Scrooge'a?. 2.Rozwiąż test: Antygona: Sofokles: Rozwiąż test: Katarynka: Bolesław Prus: Rozwiąż test: Dziewczynka z parku: Barbara Kosmowska: Rozwiąż test: Opowieść wigilijna: Karol Dickens: Rozwiąż test: Hobbit, czyli tam i z powrotem: John Ronald Tolkien: Rozwiąż test: Świętoszek: Molière: Rozwiąż test: Krzyżacy: Henryk Sienkiewicz: Rozwiąż test: Zaczarowana zagrodab)bo cesarz uznał, że sztuczny ptak jest doskonalszy od prawdziwego c)bo cesarz sam chciał być uważany za najlepszego śpiewaka 8.Podkreśl postacie fantastyczne: Calineczka, starszy brat, królowa, prawdziwy słowik, cesarz, sztuczny słowik, śmierć, marszałek, wieśniacy, wróżka 9.Z jakiej baśni pochodzą następujące fragmenty?Jakim owocem zła królowa otruła Śnieżkę?.

C. sprawozdaniem z wizyty w pałacu.Wielki test znajomości baśni DRAFT.

2010-05-24 21:33:17 We fragmencie przedwiośnia odwoływaliście sie do znajomości lektury ?. Andersena pt. "Królowa Śniegu".. Rozwiąż test Powiązane z testem z Królowej śnieguKrólowa Śniegu - przetestuj swoją wiedzę.. Pamiętaj o wszystkich elementach listu i o pisowni zwrotów grzecznościowych wielką literą.. Które ze zdań nie jest prawdziwe?. Ren opowiedział najpierw swoją historię, ponieważ uważał, że:W Narnii-test podsumowujący znajomość lektury" Opowieści z Narnii".. »Alicja w Krainie Czarów - quiz wiedzy o dziewczynce, która magicznie przenosi się do Krainy Czarów.. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.. Szkoła ponadgimnazjalna Rząd I Imię i nazwisko ucznia .. że Paweł niesłusznie był oskarżony o kradzież, wszyscy do tej pory uważają go za złodzieja.. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Wymień 5 tytułów baśni H. Ch.. Wymień postacie, które Gerda spotkała w czasie swojej wędrówki.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.1.. Wybierz właściwą odpowiedź.. Jaką zdolność miało zwierciadło stworzone przez złego czarodzieja?. by agawykowska_41643.. C. dziupla wśród korzeni wielkiego drzewa.. B. Kay był otulony w białe futro.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Jako królowa Balladyna wydała wyrok śmierci na: Wdowę..

W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku.

wypił jajka na surowo.. c) nie dostał od rodziców sanek, o których tak marzył.. Napisz do Królowej Śniegu krótki list, w którym poprosisz ją o uwolnienie Kaja.. Jak miał na imię Scrooge?. B. opisem Królowej Śniegu.. C. Gruszką.. Wymień postacie drugoplanowe w baśni.. answer .Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.. Kto jest autorem baśni pt. "Królowa Śniegu"?. Kto pierwszy znalazł nieżyjącą Alinę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt